Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Višne chránia pred chorobami srdca a rakovinou

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) - Množstvo najnovších výskumov potvrdilo, že višne chránia pred chorobami srdca. Pravidelné konzumovanie višní dokonca zabraňuje vzniku cukrovky a niektorých druhov rakoviny. Toto ovocie pomáha aj pri liečení porúch pamäte. Vedci zistili, že višňa je úspešná aj pri zápalových procesoch a zmierňuje bolesti pri artritíde. ...

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) - Množstvo najnovších výskumov potvrdilo, že višne chránia pred chorobami srdca. Pravidelné konzumovanie višní dokonca zabraňuje vzniku cukrovky a niektorých druhov rakoviny. Toto ovocie pomáha aj pri liečení porúch pamäte. Vedci zistili, že višňa je úspešná aj pri zápalových procesoch a zmierňuje bolesti pri artritíde. Pohár višňovej šťavy je ekvivalentom 0,3 gramu aspirínu a pohár mrazených višní sa rovná účinku 0,9 gramu aspirínu.

Dnešné výskumy dokazujú, že pohár višňovej šťavy dokáže zmierniť aj bolesti kĺbov, ktoré zapríčiňuje zvýšenie koncentrácie kyseliny močovej. Dôvod liečebného pôsobenia višní môže spočívať práve v tom, že ich pravidelná konzumácia znižuje množstvo kyseliny močovej v tele.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať