Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Humenská nemocnica dostala pokutu za pôrod

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ukončil šetrenie dvoch prípadov súvisiacich s pôrodmi v Bardejove a Humennom. V Nemocnici s poliklinikou (NsP) A. Leňa v Humennom prešetroval postup ošetrujúcich lekárov gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia, kde sa narodilo mŕtve dieťaťa. Podľa úradu v tomto prípade ...

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ukončil šetrenie dvoch prípadov súvisiacich s pôrodmi v Bardejove a Humennom. V Nemocnici s poliklinikou (NsP) A. Leňa v Humennom prešetroval postup ošetrujúcich lekárov gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia, kde sa narodilo mŕtve dieťaťa. Podľa úradu v tomto prípade došlo k porušeniu zákona, námietky poskytovateľa neboli akceptované. Úrad uložil NsP A. Leňa v Humennom pokutu 200 000 korún. Toto rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť.

V prípade bardejovskej Nemocnice s poliklinikou sv. Jakuba, kde počas pôrodu upadla rodička do kómy a po ôsmich dňoch zomrela, úrad konštatoval, že zdravotná starostlivosť bola poskytnutá v súlade so zákonom. V tomto prípade Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ukončil dohľad ako neopodstatnený.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať