Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemocnica Topoľčany za štvrťrok so ziskom 2,1 mil. Sk

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) - Nemocnica Topoľčany, n.o. dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka zisk presahujúci 2,1 mil. Sk. V rovnakom období minulého roka pritom ešte vykazovala stratu viac ako 1,7 mil. Sk. Ako na tlačovej besede uviedol riaditeľ nemocnice Martin Naništa, stalo sa tak po pol roku od nástupu nového vedenia, ktoré si dalo za cieľ ...

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) - Nemocnica Topoľčany, n.o. dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka zisk presahujúci 2,1 mil. Sk. V rovnakom období minulého roka pritom ešte vykazovala stratu viac ako 1,7 mil. Sk. Ako na tlačovej besede uviedol riaditeľ nemocnice Martin Naništa, stalo sa tak po pol roku od nástupu nového vedenia, ktoré si dalo za cieľ nemocnicu skonsolidovať a urobiť z nej "výkladnú skriňu" Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK).

Podľa Naništu nové vedenie prebralo nemocnicu zaťaženú starými dlhmi, ktoré dosahujú desiatky miliónov korún. Nemocnica ich teraz postupne spláca. Vypovedala tiež nevýhodné zmluvy a snaží sa obnoviť lukratívne činnosti, o ktoré odštátnením prišla. Od apríla nemocnica otvorila nové oddelenie klinickej biochémie, hematológie a imunológie. Od júna opäť začala s prevádzkou dopravnej zdravotnej služby, pre ktorú nakúpila nové sanitky v hodnote deväť mil. Sk. Celkovo nemocnica do vybavenia investovala približne 38,7 mil. Sk.

Ako uviedol námestník pre zdravotnú starostlivosť Emil Duleba, okrem investícií do prístrojového a technického vybavenia nemocnica zaviedla dvojzmennú prevádzku vyšetrovacích zložiek, čím sa jej podarilo významne skrátiť čakacie lehoty. "Zlepšenie kvality zdravotnej starostlivosti a hospodárenia nie je pritom dôsledkom reštriktívnych opatrení, ale zvýšením efektivity práce," zdôraznil Duleba.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať