Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skontroluje starostlivosť o seniorov

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v týchto dňoch vykonáva komplexný dohľad nad kvalitou poskytovanej ústavnej zdravotnej starostlivosti pacientom vo veku 65 a viac rokov. Ako agentúru SITA informovala Annamária Higginsová z komunikačného oddelenia ÚDZS, dohľad je súčasťou projektu Svetovej zdravotníckej ...

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v týchto dňoch vykonáva komplexný dohľad nad kvalitou poskytovanej ústavnej zdravotnej starostlivosti pacientom vo veku 65 a viac rokov. Ako agentúru SITA informovala Annamária Higginsová z komunikačného oddelenia ÚDZS, dohľad je súčasťou projektu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá sleduje kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. ÚDZS bude kontrolovať pracoviská ústavnej zdravotnej starostlivosti, v ktorých poskytujú špecializovanú geriatrická starostlivosť.

Dohľad sa týka 84 poskytovateľov na 127 pracoviskách. Jeho cieľom je overiť kvalitu zdravotnej starostlivosti, zhodnotiť dosiahnutú úroveň s ohľadom na základné kritéria kvality, ale aj zhodnotiť plnenie platných legislatívnych noriem. ÚDZS by mal špecifikovať problémové oblasti legislatívy a vyhotoviť návrhy riešení sporných otázok.

ÚDZS zvolil formu dohľadu na diaľku, zbiera údaje prostredníctvom formulárov, ktoré rozposlal jednotlivým geriatriám. Poskytovatelia budú odpovedať na otázky o technickom vybavení, personálnom vybavení so zameraním na odbornosť, dostupnosť špecializovanej zdravotnej starostlivosti, dostupnosť a zabezpečenie následnej starostlivosti, rozsah poskytovanej starostlivosti a forma úhrady poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Predpokladaná prezentácia tohto rozsiahleho dohľadu je október 2007.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať