Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ADL odsudzuje marketing čachtickej lekárne

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Sekcia lekárenstva Asociácie dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok (ADL) považuje marketingové aktivity čachtickej lekárne U Sv. Floriána za vysoko neetické. Lekáreň, ktorá nevyberá od pacientov doplatky za lieky na recept, podľa predsedníctva sekcie lekárenstva ADL dokonca porušuje viacero zákonov. Informovala ...

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Sekcia lekárenstva Asociácie dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok (ADL) považuje marketingové aktivity čachtickej lekárne U Sv. Floriána za vysoko neetické. Lekáreň, ktorá nevyberá od pacientov doplatky za lieky na recept, podľa predsedníctva sekcie lekárenstva ADL dokonca porušuje viacero zákonov. Informovala o tom predsedníčka sekcie Jaroslava Gatialová.

Ako upozornila ADL, podľa zákona o liekoch je lekáreň povinná vyberať od pacientov stanovené doplatky, ako aj poplatok za recept. "Držiteľ povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti nesmie poskytovať ani prijímať zľavy a rabaty v naturáliách," zdôraznila Gatialová. Pacienti spoluúčasť za liek na recept neplatia, ale z registračnej pokladnice dostanú pokladničný blok s vyčíslením jej výšky. Podľa daňového dokladu túto sumu lekáreň prijala do svojho účtovníctva, čím vykazuje príjem, ktorý vlastne nemá. "Rozdiel medzi skutočnou úhradou za liek na recept od pacienta a pokladničným blokom je podľa právnika firmy Citypharma sponzorský príspevok, ktorý hradí Citypharma. Z daňového hľadiska nie je možné dávať ako firemný výdavok sponzorské. Ak sa poskytuje finančný bonus, prečo sa kryje vydávaním nepravdivých dokladov z registračnej pokladne?" uviedla Gatialová.

Lekáreň podľa ADL takýmto počínaním porušuje cenotvorbu liekov, ignoruje prácu kategorizačnej komisie ministerstva zdravotníctva a Etický kódex lekárnika. "Zároveň likviduje konkurenciu v liekovom reťazci," uzavrela Gatialová.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.