Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

BBSK ruší polikliniky, ich majetok ponúka do nájmu mestám

BANSKÁ BYSTRICA 21. júna (WEBNOVINY) - Polikliniky v Detve, Fiľakove, Poltári a Tornali v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) zaniknú k 30. septembru tohto roka, ich práva a povinnosti prejdú na župu. Rozhodli o tom poslanci Zastupiteľstva BBSK na dnešnom zasadnutí. Župan Milan Murgaš uviedol, že majetok týchto polikliník ...

BANSKÁ BYSTRICA 21. júna (WEBNOVINY) - Polikliniky v Detve, Fiľakove, Poltári a Tornali v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) zaniknú k 30. septembru tohto roka, ich práva a povinnosti prejdú na župu. Rozhodli o tom poslanci Zastupiteľstva BBSK na dnešnom zasadnutí. Župan Milan Murgaš uviedol, že majetok týchto polikliník ponúknu do prenájmu mestám, v ktorých sídlia. "Už pred dvoma týždňami som pánom primátorom poslal oficiálny list, kde im ponúkam majetok teraz už bývalých polikliník do prenájmu za presne stanovených ekonomických podmienok. Do 15. júla sa vyjadria. Ak budú akceptovať moje návrhy, budú to mať v prenájme, ak nie, tak tie budovy pravdepodobne predáme verejnou súťažou," povedal po hlasovaní poslancov Murgaš. Dodal, že mestám ponúkli také nájomné, aby samosprávny kraj z majetku bývalých polikliník nevytváral stratu. V súčasnosti vytvárajú stratu, hoci neposkytujú zdravotnú starostlivosť a iba spravujú budovy a prenajímajú priestory lekárom.
Majetok župných polikliník už vlani župní poslanci schválili ako prebytočný, tohtoročnú súťaž na jeho predaj však župan Murgaš zrušil po medializácii možného personálneho prepojenia víťazných firiem navzájom a aj s Murgašovou firmou. Banskobystrickú polikliniku župa zatiaľ neruší, hoci aj jej majetok je vedený ako prebytočný.
Banskobystrickí župní poslanci na dnešnom zasadnutí odsúhlasili aj tretiu zmenu organizačnej štruktúry Úradu BBSK v tomto volebnom období. Prinesie od začiatku budúceho mesiaca vytvorenie implementačných orgánov pre Regionálny operačný program ako zlúčenie niektorých terajších odborov a oddelení úradu. Zanikne napríklad odbor kultúry a jeho kompetencie prejdú pod odbor cestovného ruchu, ktorý sa premenuje na odbor cestovného ruchu a kultúrneho dedičstva.
Poslanci dnes tiež rozhodli o transformácii Banskobystrickej regionálnej správy ciest z príspevkovej organizácie na akciovú spoločnosť, prijali program svojich zasadnutí na druhý polrok tohto roka a vymenovali nového riaditeľa Stredoslovenskej galérie. Stal sa ním reštaurátor Štefan Kocka, ktorý zvíťazil vo výberovom konaní. Hoci proti zloženiu výberovej komisie, ako aj proti odvolaniu predchádzajúcej riaditeľky Stredoslovenskej galérie Aleny Vrbanovej protestovalo viacero umelcov a galeristov, do rozpravy k vymenovaniu nového riaditeľa sa neprihlásil nikto.
Župní poslanci dnes tiež odsúhlasili zmluvu o spolupráci BBSK a mesta Banská Bystrica pri kandidatúre Banskej Bystrice na titul Európske hlavné mesto kultúry vrátane dodatku o spolufinancovaní projektu tejto kandidatúry.
SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať