Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trnavčania si na Dňoch zdravia nechali zmerať tlak aj tuk

TRNAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Zvýšené hodnoty telesného tuku dnes namerali viacerým Trnavčanom odborníci z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave na každoročnej akcii Dni zdravia. Už od rána prichádza verejnosť na nádvorie radnice a dáva si prekontrolovať svoje zdravie. Doktor Viliam Damin, ktorý hodnotí zistené výsledky, skonštatoval, ...

TRNAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Zvýšené hodnoty telesného tuku dnes namerali viacerým Trnavčanom odborníci z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave na každoročnej akcii Dni zdravia. Už od rána prichádza verejnosť na nádvorie radnice a dáva si prekontrolovať svoje zdravie. Doktor Viliam Damin, ktorý hodnotí zistené výsledky, skonštatoval, že u žien by percentuálne množstvo telesného tuku nemalo prekročiť 30 percent, u mužov 25 percent. „Tento tuk je ale relatívne dosť zvýšený skoro u každého,“ poznamenal na margo záujemcov, ktorí sa dali vyšetriť dopoludnia. Upozornil, že prekročenie hraníc vedie k ischemickej chorobe srdca či k cievnym mozgovým príhodám. Damina naopak príjemne prekvapilo, že hodnoty cukru a cholesterolu u vyšetrených boli prevažne v norme. Ľuďom namerali aj zvýšený krvný tlak, no ako podotkol Damin, išlo predovšetkým o tých, ktorí o svojej chorobe vedia a liečia sa. Prístrojom smokerlyzer zdravotníci vyšetrovali aj fajčiarov. Damin vysvetlil, že prostredníctvom neho zisťujú zanesenie krvi škodlivým kysličníkom uholnatým. Dodal, že niektorí ostali zarazení, keď sa dozvedeli, že nie sú slabí fajčiari ako si pôvodne mysleli. Damin zdôraznil, že kontrola má význam aj pre tých, ktorí nefajčia, pretože ľudia sa bežne pohybujú v prostredí fajčiarov. Akcia Dni zdravia, na ktorej si môžu záujemcovia overiť svoj zdravotný stav, potrvá ešte do 16:00.

Už viac ako sto ľudí prišlo na radnicu s cieľom preveriť si kvalitu vody, ktorú používajú. Fungujú aj poradne špecializujúce sa na rôzne zdravotné neduhy. Slovenský Červený kríž vykonáva mobilný odber krvi.

Pred radnicou na pešej zóne je tzv. dúhový dvor, v ktorom sa prezentujú organizácie združujúce hendikepovaných občanov. Predávajú svoj tovar a na pódiu predvádzajú hudobné scénky. Hlavný kultúrny program je na centrálnom Trojičnom námestí, nesie sa v duchu hesla Tancujeme pre zdravie. V stánkoch si môže verejnosť kúpiť produkty zdravej výživy a stretne sa i s budúcimi zdravotníkmi, ktorí učia zásady poskytovania prvej pomoci.

Dni zdravia budú pokračovať tiež v sobotu dopoludnia.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať