Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poisťovne dostali vlani od ÚDZS pokuty vyše 4 milióny korún

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) udelil vlani zdravotným poisťovniam pokuty v celkovej výške 4,060 mil. Sk. Ako vyplýva zo správy o činnosti ÚDZS za minulý rok, ktorou sa má na najbližšom zasadnutí zaoberať vláda, väčšinu tejto sumy tvorila pokuta Union zdravotnej poisťovni, ktorej úrad udelil ...

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) udelil vlani zdravotným poisťovniam pokuty v celkovej výške 4,060 mil. Sk. Ako vyplýva zo správy o činnosti ÚDZS za minulý rok, ktorou sa má na najbližšom zasadnutí zaoberať vláda, väčšinu tejto sumy tvorila pokuta Union zdravotnej poisťovni, ktorej úrad udelil pokuty v celkovej výške 3,1 mil. Sk. Pokutu 3 mil. Sk dostala Union zdravotná poisťovňa za marenie výkonu dohľadu a nábor poistencov, keď ponúkala výhody, ktorých poskytnutie nevedela zaručiť.

Poisťovňa Sideria, ktorá sa od januára tohto roku zlúčila s poisťovňou Dôvera, čelila pokute vo výške 300 tis. Sk. Rovnakú sumu musela zaplatiť aj Všeobecná zdravotná poisťovňa. Dôvere ÚDZS udelil pokuty v celkovej výške 210 tis. Sk. Spoločná zdravotná poisťovňa vyviazla vlani s pokutami vo výške 100 tis. Sk a poisťovňa Apollo s 50 tis. Sk. V Európskej zdravotnej poisťovni ÚDZS vykonal iba jeden dohľad, ktorý nezistil žiadne nedostatky a poisťovňa tak ako jediná nedostala žiaden postih.

ÚDZS priebežne kontroloval aj platobnú schopnosť poisťovní. Ako vo svojej správe konštatuje, všetky poisťovne dodržali predpísanú mieru platobnej schopnosti, ktorá musí byť aspoň 3 %. Skutočná miera platobnej schopnosti k 31. decembru 2006 sa u zdravotných poisťovní pohybovala v rozsahu od 1,4-násobku do 12,17-násobku minimálnej miery. Najnižšiu platobnú schopnosť vykazovala Všeobecná zdravotná poisťovňa, 4,19 %. Naopak, najvyššiu mala zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá vykázala 35,32 %.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať