Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Väčšina občanov vládu za zdravotníctvo nechváli

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) - Viac ako polovica občanov SR sa nazdáva, že vláda nevytvára dostatok podmienok na zlepšenie zdravotnej starostlivosti. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu, ktorý vypracovala agentúra Polis Slovakia. Informoval o tom konateľ spoločnosti Ján Baránek. V prieskume 30,4 % respondentov uviedlo, že vláda vytvára dostatok ...

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) - Viac ako polovica občanov SR sa nazdáva, že vláda nevytvára dostatok podmienok na zlepšenie zdravotnej starostlivosti. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu, ktorý vypracovala agentúra Polis Slovakia. Informoval o tom konateľ spoločnosti Ján Baránek. V prieskume 30,4 % respondentov uviedlo, že vláda vytvára dostatok podmienok, 53,4 % si však myslí opak. Až 46,5 % opýtaných si myslí, že minister zdravotníctva Ivan Valentovič zvláda riešenie problémov zdravotníctva skôr zle alebo veľmi zle. S jeho prácou bolo spokojných 26,7 % respondentov a 26,8 % sa nevedelo vyjadriť.

Za súčasnej vlády sa podľa 50,1 % opýtaných situácia v zdravotníctve v porovnaní s minulosťou nezlepšila, naopak, zlepšenie pociťuje 28,5 %, ostatní situáciu nevedeli posúdiť. Väčšina občanov má tiež odlišný názor na budúcnosť zdravotného poistenia, ako má vláda. Kým minister zdravotníctva presadzuje vznik jednej poisťovne a zákaz zisku, väčšina respondentov s tým nesúhlasí. Viac ako polovica, 52,4 % z nich vyjadrila nesúhlas so zavedením jednej zdravotnej poisťovne, za bolo 39,4 %. Ešte výraznejší je nesúhlas s vládnym zámerom zakázať zisk, keď sa 60,5 % respondentov postavilo za názor, že ak sa zdravotné poisťovne kvalitne starajú o svojich poistencov, majú právo dosahovať zisk. Proti tomu sa vyjadrilo 28,3 % opýtaných.

Agentúra Polis Slovakia uskutočnila telefonický prieskum pre M.E.S.A 10 na vzorke 1 075 respondentov starších ako 18 rokov, ktorí boli pomocou kvótneho výberu vybraní tak, aby vzorka vyhovovala základným demografickým a politickým znakom celej verejnosti.

SITA