Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Podľa Novotného Smer-SD politicky obsadzuje ÚDZS

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) - Politické ovládnutie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) stranou Smer-SD podľa poslanca SDKÚ-DS Viliama Novotného pokračuje. Dokumentoval to piatkovým odvolaním riaditeľa krajskej pobočky ÚDZS Igora Jutku. Podľa Novotného informácie riaditeľa krajskej pobočky ÚDZS v Košiciach Igora Jutku odvolali ...

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) - Politické ovládnutie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) stranou Smer-SD podľa poslanca SDKÚ-DS Viliama Novotného pokračuje. Dokumentoval to piatkovým odvolaním riaditeľa krajskej pobočky ÚDZS Igora Jutku. Podľa Novotného informácie riaditeľa krajskej pobočky ÚDZS v Košiciach Igora Jutku odvolali z funkcie bez udania dôvodu. Predseda úradu Richard Demovič na piatkovej tlačovej besede potvrdil. Podľa neho Jutku odvolal na jeho vlastnú žiadosť a dohodli sa, že sa k tomu pre médiá nebudú bližšie vyjadrovať.

"Odvolali ho napriek tomu, že jeho pobočku hodnotil bývalý i súčasný predseda úradu ako najúspešnejšiu,“ povedal pre novinárov Novotný s tým, že takýto vývoj opozícia očakávala už v momente prijatia novely zákona, ktorá umožňuje odvolať riaditeľa aj z iných dôvodov, ako uvádzal zákon. Novotný pokračoval, že už vtedy SDKÚ-DS hovorila o pokuse politicky ovládnuť kontrolný orgán v rezorte zdravotníctva a pripomenul následné odvolanie bývalého predsedu ÚDZS Jána Gajdoša i správnej rady. "Boli tam nanominovaní ľudia, ktorí sú buď osobne, obchodne alebo politicky previazaní so stranou Smer,“ povedal Novotný s tým, že tento proces odvolaním Jutku pokračuje.

"Podľa neoficiálnych informácií si aj podpredsedníčka úradu Ivana Drlíková čerpá dovolenku a bude odídená v krátkom čase,“ uviedol Novotný a dodal, že Jutka i Drlíková sú ľudia blízki SDKÚ-DS. Napriek tomu k ich práci podľa Novotného neboli odborné námietky, ani námietky k ich nezávislosti. "Možno teda konštatovať, že pokračuje politické ovládnutie ÚDZS stranou Smer-SD a úplná strata nezávislosti tohto úradu,“ uzavrel Novotný.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať