Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Väčšina občanov podporuje štrajk zdravotníkov

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) - Väčšina opýtaných v reprezentatívnom prieskume agentúry Polis Slovakia podporuje vstup zdravotníkov do štrajkovej pohotovosti. Ako informovala Polis Slovakia, z celkového počtu opýtaných s krokmi zdravotníkov skôr alebo rozhodne súhlasí spolu 56,6 % respondentov. Záporné stanovisko vyjadrilo 37,1 % opýtaných a 6,3 % ...

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) - Väčšina opýtaných v reprezentatívnom prieskume agentúry Polis Slovakia podporuje vstup zdravotníkov do štrajkovej pohotovosti. Ako informovala Polis Slovakia, z celkového počtu opýtaných s krokmi zdravotníkov skôr alebo rozhodne súhlasí spolu 56,6 % respondentov. Záporné stanovisko vyjadrilo 37,1 % opýtaných a 6,3 % sa nevedelo vyjadriť.

Za najväčšie problémy zdravotníctva, ktoré najviac vplývajú na jeho stav, respondenti v 39,4 % uviedli príliš drahé lieky. Vyše tretina ľudí si myslí, že problematické sú nízke platy zdravotníckych pracovníkov. Približne 29 % respondentov si myslí, že na zlý stav vplývajú zhodne zle fungujúce nemocnice, zlyhania politiky vlády v zdravotníctve a zlé fungovanie zdravotných poisťovní.

Spolu 60,9 % respondentov si pamätá, že strana Smer-SD pred voľbami sľubovala zdravotníckym pracovníkom zvýšenie platov, 25,9 % si to nepamätá. Podľa väčšiny, 47,5 percenta opýtaných vláda nerieši problémy zdravotníctva. Opačný názor vyslovilo 38,3 % respondentov a 14,2 % túto otázku nevedelo zhodnotiť.

Agentúra Polis Slovakia uskutočnila telefonický prieskum pre M.E.S.A 10 na vzorke 1 075 respondentov starších ako 18 rokov, ktorí boli pomocou kvótneho výberu vybraní tak, aby vzorka vyhovovala základným demografickým a politickým znakom celej verejnosti.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať