Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na domácu majonézu doplatila polovica svadobčanov

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - Nepríjemné následky mala svadba, ktorá sa 30. júna konala v obci Vyšná Myšľa (okres Košice - okolie) v miestnom kultúrnom dome. Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach, zo 66 hostí svadobnej hostiny ochorelo 1. a 2. júla na gastroenteritídu 32, z nich 15 muselo ísť do nemocnice. Pravdepodobnou ...

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - Nepríjemné následky mala svadba, ktorá sa 30. júna konala v obci Vyšná Myšľa (okres Košice - okolie) v miestnom kultúrnom dome. Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach, zo 66 hostí svadobnej hostiny ochorelo 1. a 2. júla na gastroenteritídu 32, z nich 15 muselo ísť do nemocnice. Pravdepodobnou príčinou ich ťažkostí bol zemiakový šalát s majonézou vyrobenou zo surových domácich vajec. Výsledky laboratórnych vyšetrení nie sú známe.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici zaregistroval epidémiu hnačkových ochorení u stravníkov závodnej jedálne v okrese Banská Bystrica. V utorok 3. júla tu ochorelo 43 zo 124 stravníkov. Možnou príčinou ochorenia bol kurací paprikáš s haluškami, ktorý jedáleň podávala 2. júla. Agentúru SITA informoval riaditeľ Úradu verejného zdravotníctva SR Ivan Rovný.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať