Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

LRV sa bude zaoberať návrhom na zmenu v poistení

BRATISLAVA 9. júla (WEBNOVINY) - Legislatívna rada vlády (LRV) by sa v utorok mala zaoberať návrhom novely zákona o zdravotných poisťovniach, ktorý predkladá minister zdravotníctva Ivan Valentovič. Novelou chce okrem iného znížiť objem prostriedkov, ktoré môžu poisťovne použiť na vlastnú správu, a stanoviť im povinnosť použiť kladný výsledok hospodárenia ...

BRATISLAVA 9. júla (WEBNOVINY) - Legislatívna rada vlády (LRV) by sa v utorok mala zaoberať návrhom novely zákona o zdravotných poisťovniach, ktorý predkladá minister zdravotníctva Ivan Valentovič. Novelou chce okrem iného znížiť objem prostriedkov, ktoré môžu poisťovne použiť na vlastnú správu, a stanoviť im povinnosť použiť kladný výsledok hospodárenia na úhradu zdravotnej starostlivosti. Združenie zdravotných poisťovní SR (ZZP) očakáva, že LRV prijme predovšetkým odborné a politicky nezávislé rozhodnutie. "Môže zásadným spôsobom ovplyvniť ďalší legislatívny proces v pokusoch Ivana Valentoviča zlikvidovať súťaž a slobodu výberu vo verejnom zdravotnom poistení na Slovensku," uviedlo vo svojom vyhlásení ZZP.

Pripomienkové konanie podľa ZZP potvrdilo vysoké riziko protiústavnosti, ako aj riziko porušenia medzinárodných zmlúv. Okrem postojov ZZP a troch nezávislých advokátskych kancelárií, predložili závažné pripomienky k návrhu novely aj ministerstvá financií a spravodlivosti, Protimonopolný úrad SR a Odbor aproximácie práva Úradu vlády SR. Tieto inštitúcie upozornili na významné riziká Valentovičovho návrhu. Podľa pripomienok totiž hrozí rozpor s Ústavou SR a s princípom právnej istoty. Hrozí tiež nepriame vyvlastnenie a podstatné znehodnotenie zahraničných investícií, obmedzenie vlastníckeho práva a porušenie ochrany zahraničných investícií podľa dvojstranných dohôd o vzájomnej ochrane investícií.

"Ivan Valentovič nepredložil okrem svojho presvedčenia žiadnu relevantnú právnu analýzu, ktorá by presvedčivo vyvrátila uvedené hrozby. Nerieši vážne problémy zdravotníctva, namiesto toho už sedem mesiacov slepo pokračuje v ideologickom zadaní s cieľom vytvoriť jednu zdravotnú poisťovňu. Ignoruje návrhy na zmeny, ktoré odporúča vo svojej správe Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nerešpektuje a ani nezaujal stanovisko k odporúčaniam odborníkov 20 popredných organizácií zdravotníckeho sektora,” dodal výkonný riaditeľ ZZP Eduard Kováč.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.