Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ženy priťahujú svalnatí muži

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) - U mladých svalnatých mužov jestvuje pravdepodobnosť, že budú mať viac sexuálnych partneriek ako ich útlejší konkurenti, uviedli v pondelok výskumníci z Kalifornskej univerzity v Los Angeles. V štúdii, uverejnenej v časopise Personality and Social Psychology Bulletin, sa píše, že svaly majú u mužov podobnú funkciu ako ...

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) - U mladých svalnatých mužov jestvuje pravdepodobnosť, že budú mať viac sexuálnych partneriek ako ich útlejší konkurenti, uviedli v pondelok výskumníci z Kalifornskej univerzity v Los Angeles. V štúdii, uverejnenej v časopise Personality and Social Psychology Bulletin, sa píše, že svaly majú u mužov podobnú funkciu ako perá na chvoste u kohútov - priťahujú samice, ktoré hľadajú plodného samca. "Ženy majú sklon uprednostňovať maskulínnych mužov," uvádza autor štúdie David Frederick. "Väčšina prieskumov sa zameriava na otázku, čo mužov priťahuje na telách žien a na vlastnosti, ktoré ženám imponujú na mužoch," uviedol Frederick v telefonickom rozhovore. "Oveľa menej pozornosti sa venuje tomu, čo ženy považujú za atraktívne," dodáva. Predchádzajúce štúdie prišli k záveru, že u muža je žiaduci jeho plat a vernosť. Podľa štúdie záleží viac na výzore. Ženy viac priťahujú svalnatí muži, najmä keď chcú prežiť románik. Avšak, keď si chcú nájsť dlhodobého partnera, tak pred "svalnáčom" uprednostnia obyčajného muža. "Na jednej strane ženy považujú svaly za sexi, na druhej strane to vzbudzuje nedôveru, že budú neverní," uviedol Frederick, ktorý spolu so svojimi kolegami urobil rozhovor s 99 mladými vysokoškolákmi o ich sexuálnej minulosti. Prieskum ukázal, že u svalnatých typov bola dvakrát väčšia pravdepodobnosť nadviazať sexuálny pomer s viac než troma partnerkami, v porovnaní s vyziabnutými typmi.

Frederick a jeho tím požiadal 141 vysokoškolských študentiek, aby si prezreli šesť typov mužských postáv v rozmedzí od svalnatej až po útlu. Väčšina uprednostnila vyformované telo pred kulturistickým, ktoré považovali za agresívnejšie a dominantnejšie.

SITA/Reuters

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať