Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obézni ľudia zhadzujú kilá pred kamerami

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) - Argentínska reality šou pomáha obéznym súťažiacim v chudnutí a lepšej starostlivosti o seba. Program s názvom Cuestión de Peso upriamil pozornosť na hrozbu zdravotného stavu argentínskeho obyvateľstva, kde podľa prieskumu ministerstva zdravotníctva z roku 2006 trpí polovica z 36 miliónovej populácie nadváhou. Podľa ...

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) - Argentínska reality šou pomáha obéznym súťažiacim v chudnutí a lepšej starostlivosti o seba. Program s názvom Cuestión de Peso upriamil pozornosť na hrozbu zdravotného stavu argentínskeho obyvateľstva, kde podľa prieskumu ministerstva zdravotníctva z roku 2006 trpí polovica z 36 miliónovej populácie nadváhou. Podľa ministerstva je šesť percent Argentínčanov obéznych. Podobne ako americký program The Bigger Lose, aj jeho argentínsky pokračovateľ je najsledovanejším poobedným vysielaním v Argentíne. Susedné Chile vysiela vlastnú verziu programu z produkcie spoločnosti Endemol na tej istej stanici Canal 13.

Účastníci sú rozdelení do skupín podľa stupňa obezity a podstupujú diéty, tréningy a absolvujú psychologické poradenstvo. Každý týždeň musia schudnúť jedno percento z ich váhy, aby nevypadli zo súťaže a naďalej mohli chudnúť zdarma pod odborným dohľadom.

Dvadsaťročný súťažiaci Maximiliano Oliva schudol z 200 na 128 kilogramov. "Predtým ma musela umývať mama. Teraz sa viem sám okúpať a zaviazať si šnúrky na topánkach," dodáva.

SITA/AP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať