Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bezpečné opaľovanie neznamená iba používanie krémov

BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) - Účinná ochrana pred negatívnymi účinkami ultrafialového žiarenia nespočíva iba v používaní ochranného opaľovacieho krému. Dôležité je tiež vyhýbať sa nadmernému slnečnému žiareniu v čase jeho najintenzívnejšieho pôsobenia, teda v čase od 11:00 do 15:00. Ak nie je možné zdržiavať sa mimo slnka, vhodné je chrániť sa ...

BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) - Účinná ochrana pred negatívnymi účinkami ultrafialového žiarenia nespočíva iba v používaní ochranného opaľovacieho krému. Dôležité je tiež vyhýbať sa nadmernému slnečnému žiareniu v čase jeho najintenzívnejšieho pôsobenia, teda v čase od 11:00 do 15:00. Ak nie je možné zdržiavať sa mimo slnka, vhodné je chrániť sa aspoň prekrytím pokožky oblečením. Zabúdať nemožno na pokrývku hlavy a vhodné slnečné okuliare. Priamemu slnečnému žiareniu nesmú byť vystavené dojčatá ani menšie deti.

Opaľovacie prípravky, ktoré by mali chrániť aj pred UV-A a UV-B žiarením, treba používať v dostatočnom množstve. Správne používanie prípravku je rovnako dôležité ako jeho výber. Ako sa uvádza v tlačovej správe Európskej komisie (EK), aby sa dosiahla ochrana uvedená ako "ochranný slnečný faktor", musí sa aplikovať množstvo dva miligramy na štvorcový centimeter, pričom 36 gramov (šesť kávových lyžičiek krému) je teda vhodných asi na 18 štvorcových centimetrov pokožky dospelej osoby. V správe EK sa ďalej píše, že v súčasnosti spotrebitelia používajú iba asi polovičné množstvo. Takéto množstvo sa musí opätovne aplikovať po kúpaní alebo utieraní sa, aby sa udržala ochrana.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať