Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Deti s onkologickými ochoreniami si užijú leto v táboroch

BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) - Prvý turnus táborov pre deti vo veku šesť až 12 rokov, ktoré prekonali alebo sa práve liečia na onkologické choroby sa uskutoční od nedele do 3. augusta v terajšej škole v prírode Pata - Čifáre v okrese Nitra. Druhý turnus pre väčšie deti vo veku 13 až 18 rokov bude od 5. do 19. augusta v rekreačnom zariadení Škutovky, ...

BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) - Prvý turnus táborov pre deti vo veku šesť až 12 rokov, ktoré prekonali alebo sa práve liečia na onkologické choroby sa uskutoční od nedele do 3. augusta v terajšej škole v prírode Pata - Čifáre v okrese Nitra. Druhý turnus pre väčšie deti vo veku 13 až 18 rokov bude od 5. do 19. augusta v rekreačnom zariadení Škutovky, Liptovská Osada v okrese Ružomberok. Tábory organizuje Liga proti rakovine (LPR) v spolupráci s Klubom detskej nádeje. Agentúru SITA o tom informovala PR manager Margaréta Gačková.

V prvom tábore sa malí pacienti premenia na agentov, ktorí budú pomáhať odhaľovať záhady a mýty starého kaštieľa. Každý podľa vlastných možností, ale hlavne šikovnosti a vynaliezavosti prispeje k odkliatiu kaštieľa a tým sa zapojí do táborových aktivít. Keďže sa na druhom turnuse zúčastnia už väčšie deti a tínedžeri, tematicky bude program tábora voľnejší s množstvom priestoru na osobitný prístup ku každému pacientovi. Deti v tábore budú môcť zažiť veľa zábavy, spoznať kúty Slovenska a hlavne stretnúť nových kamarátov. Mládež sa môže tešiť na archeologický, astronomický a celebrity deň a podobné aktivity. Sú pre nich naplánované aj výlety na Oravu, Liptovskú Maru a do okolia miesta konania táborov.

Na každom tábore sa organizačne zúčastní tím nadšencov z Klubu detskej nádeje – detská lekárka a 11 vedúcich. Finančne tábory zabezpečuje LPR, ktorá na ne v tomto roku prispela čiastkou 900 tisíc korún. Z týchto financií sa bude v zime, na prelome rokov 2007-2008 financovať aj zimný onkologický tábor.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať