Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poradňu zdravia v Petržalke navštívilo 288 ľudí

BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) - Poradňu zdravia na Osuského ulici v bratislavskej Petržalke navštívilo počas štyroch mesiacov od otvorenia 288 klientov. Agentúru SITA o tom dnes informoval tlačový tajomník petržalského miestneho úradu Ľubomír Andrassy. Občania sa najčastejšie zaujímali o rizikové faktory vedúce k vzniku srdcovo-cievnych ochorení, ...

BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) - Poradňu zdravia na Osuského ulici v bratislavskej Petržalke navštívilo počas štyroch mesiacov od otvorenia 288 klientov. Agentúru SITA o tom dnes informoval tlačový tajomník petržalského miestneho úradu Ľubomír Andrassy. Občania sa najčastejšie zaujímali o rizikové faktory vedúce k vzniku srdcovo-cievnych ochorení, s odborníkmi diskutovali na túto tému v 188 prípadoch. Klienti mali taktiež záujem o odborné poradenstvo o neliekovej úprave životosprávy, úprave zvýšeného krvného tlaku či úprave jedálneho lístka. Okrem toho piatich Petržalčanov poslali pre zdravotný stav k praktickému lekárovi, 25 občanom odporučili návštevu špecialistu, najmä kardiológa, diabetológa či internistu. Poradňa zdravia je v súčasnosti pre dovolenky zatvorená, občania môžu jej služby opäť využívať od 20. augusta.

Poradňu otvorili 3. marca, prevádzkuje ju miestna samospráva v spolupráci s Regionálnym úradom zdravotníctva. Služby poradňa poskytuje klientom bezplatne. Najväčší záujem o ne majú ženy od 45 do 70 rokov, dominantné zastúpenie majú absolútni nefajčiari.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať