Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Banská Bystrica vyhodnotila súťaž predaja majetku polikliniky

BANSKÁ BYSTRICA 20. júla (WEBNOVINY) - Časť majetku v správe Polikliniky Banská Bystrica by mali kúpiť firmy Spc Bankruptcy, s. r. o., Bratislava a Tanex, s. r. o., Trnava, ktorých ponuky vyhodnotila výberová komisia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo verejnej obchodnej súťaži ako najlepšie. Spoločnosť Spc Bankruptcy zvíťazila s ponukami ...

BANSKÁ BYSTRICA 20. júla (WEBNOVINY) - Časť majetku v správe Polikliniky Banská Bystrica by mali kúpiť firmy Spc Bankruptcy, s. r. o., Bratislava a Tanex, s. r. o., Trnava, ktorých ponuky vyhodnotila výberová komisia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo verejnej obchodnej súťaži ako najlepšie. Spoločnosť Spc Bankruptcy zvíťazila s ponukami kúpiť Zdravotné stredisko na Kyjevskom námestí za 18 852 000 korún a Detské zdravotné stredisko na Bottovej ulici za 9 654 813 korún. Spoločnosť Tanex dala podľa výberovej komisie najvýhodnejšiu ponuku na kúpu pozemku Očného a rehabilitačného strediska na Slnečnej ulici, a to 3 101 000 korún. O Zdravotné stredisko na Spojovej ulici neprejavil záujem nikto. Hlavná budova Polikliniky Banská Bystrica na Hornej ulici na predaj nebola, rovnako ani budova Očného a rehabilitačného strediska na Slnečnej ulici, ktorú chce BBSK podľa jeho hovorcu Martina Krupu vymeniť s mestom Banská Bystrica za inú nehnuteľnosť.

Ako ďalej informoval Krupa, o kúpu strediska na Bottovej ulici, znalecky ohodnoteného na 8 328 957 korún, prejavili záujem siedmi uchádzači, na kúpu strediska na Kyjevskom námestí, znalecky ohodnoteného na 16 393 486 korún, prišli štyri ponuky. Pozemok strediska na Slnečnej ulici má podľa znaleckého posudku hodnotu 1 648 320 korún a záujem oň prejavili traja účastníci súťaže. Stredisko na Spojovej ulici je znalecky ohodnotené na 16 861 196 korún. "Úrad BBSK hodnotí súťaž ako mimoriadne úspešnú, keď z predaja získal o päť miliónov korún viac, ako určili znalecké posudky," uviedol Krupa. Pripomenul, že zápisnicu o výberovom konaní musí najprv podpísať predseda BBSK Milan Murgaš a následne musí predaj majetku víťazom súťaže schváliť aj Zastupiteľstvo BBSK. Výberovú komisiu tvorili traja poslanci Zastupiteľstva BBSK a štyria zamestnanci Úradu BBSK. O jednotlivých víťazoch súťaže rozhodla jednomyseľne, vo všetkých troch prípadoch bola rozhodujúcim kritériom výberu najvyššia cena. Voči priebehu výberového konania podľa Krupu nenamietal nikto zo zúčastnených.

Súťaž na predaj majetku v správe Polikliniky Banská Bystrica vyhlásil BBSK 4. júla, ponuky bolo možné podávať najneskôr dnes do 13:00, o 14:00 sa otvárali obálky. BBSK predáva v súťaži vyhlásenej 17. júla aj majetok polikliník v Poltári a Fiľakove, ponuky možno podávať do 30. júla. Polikliniky v Tornali a Detve ide prenajať tamojším mestským samosprávam.

Majetok BBSK v správe piatich župných polikliník odsúhlasilo Zastupiteľstvo BBSK ešte vlani za prebytočný. Prvú súťaž na jeho predaj vyhlásil župan Murgaš vo februári, deň po jej schválení v zastupiteľstve. Súťaž sprevádzali pochybnosti o jej transparentnosti v súvislosti s nedostatkami jej zverejnenia a krátkosťou času na predkladanie ponúk. Po medializácii možného personálneho prepojenia víťazných firiem navzájom a aj s Murgašovou firmou Murgaš súťaž koncom marca zrušil. Na júnovom zasadnutí poslanci BBSK rozhodli, že polikliniky v Detve, Fiľakove, Poltári a Tornali zaniknú k 30. septembru tohto roka, ich práva a povinnosti prejdú na župu. Banskobystrickú polikliniku župa zatiaľ neruší, hoci aj jej majetok je od minulého roka vedený ako prebytočný.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať