Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ministerstvo zverejnilo návrh počtu lôžok pre SR

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo návrh nariadenia, ktorým určuje počty lôžok pre jednotlivé kraje. Podľa návrhu, ktorý ministerstvo dalo do pripomienkového konania, má byť v bratislavskom kraji 4 878 lôžok, trnavský kraj 2 329 lôžok a trenčiansky 2 659 postelí. Nitriansky kraj má obhospodáriť 3 550 lôžok, žilinský ...

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo návrh nariadenia, ktorým určuje počty lôžok pre jednotlivé kraje. Podľa návrhu, ktorý ministerstvo dalo do pripomienkového konania, má byť v bratislavskom kraji 4 878 lôžok, trnavský kraj 2 329 lôžok a trenčiansky 2 659 postelí. Nitriansky kraj má obhospodáriť 3 550 lôžok, žilinský 3 824 lôžok a v banskobystrickom kraji ich má byť 3 535. Prešovský kraj má mať 4 154 lôžok a košický kraj 4 246 lôžok.

Takisto sa v návrhu stanovuje minimálna sieť nemocníc pre zabezpečenie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Nachádza sa v ňom 42 zdravotníckych zariadení, ktoré musia zabezpečiť účinnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť najmä o pacienta, ktorého priviezla záchranná zdravotná služba. Definuje tiež zoznam 23 poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú špecializovanú zdravotnú starostlivosť. Ide o tzv. koncové nemocnice s celoslovenskou alebo celokrajskou pôsobnosťou.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať