Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ProCare začína budovať sieť dvanástich polikliník

KOŠICE 27. júla (WEBNOVINY) - Výstavbou prvého objektu v Košiciach začala spoločnosť ProCare, a.s. budovať sieť dvanástich polikliník poskytujúcich nadštandardné, no cenovo prístupné služby ako alternatívu súčasnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Predseda predstavenstva spoločnosti ProCare a generálny riaditeľ Roman Závodský o tom informoval ...

KOŠICE 27. júla (WEBNOVINY) - Výstavbou prvého objektu v Košiciach začala spoločnosť ProCare, a.s. budovať sieť dvanástich polikliník poskytujúcich nadštandardné, no cenovo prístupné služby ako alternatívu súčasnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Predseda predstavenstva spoločnosti ProCare a generálny riaditeľ Roman Závodský o tom informoval na tlačovej besede v Košiciach. Prvú polikliniku už začali stavať v Košiciach na zelenej lúke na sídlisku KVP a hotová má byť na budúci rok v lete. V blízkej budúcnosti sa má začať stavať v Bratislave. Sieť dvanástich polikliník rozmiestnených vo väčších mestách má byť hotová do konca roka 2009. Polikliniky budú navzájom elektronicky prepojené a klient sa môže dať ošetriť v hociktorej z nich.

Akcionárom spoločnosti ProCare a investorom výstavby polikliník je skupina Penta. Stavať bude dva typy objektov modulárneho systému. Náklady na výstavbu väčšieho typu polikliniky v Košiciach, aký sa bude stavať aj v Bratislave, dosiahnu 240 mil. Sk. Má v nej pracovať takmer 70 lekárov a sestier a jej kapacita bude 40 tis. zaregistrovaných klientov. V prípade menších typov polikliník sa investícia bude pohybovať okolo 130 mil. Sk. V prvej fáze sa majú postaviť kliniky v Košiciach, Bratislave, Trnave, Nitre, Žiline, Trenčíne a v Poprade.

Ako uviedol Závodský, ide o jedinečný projekt vo sfére zdravotníctva na Slovensku. Košická a bratislavská poliklinika ProCare bude poskytovať aj služby jednodňovej chirurgie. ProCare chce svojim klientom poskytovať služby na báze elektronickej platenej registrácie. "Nebudujeme kliniky pre VIP klientelu, ale pre normálnych ľudí, ktorí budú môcť do systému vstupovať prostredníctvom rôznych druhov predplatených kariet s rôznym rozsahom služieb, pričom poplatky za služby budú prijateľné pre väčšinu obyvateľov s priemerným príjmom,“ povedal Závodský.

Závodský zdôraznil, že prístup do systému budú mať poistenci všetkých zdravotných poisťovní, pričom základná karta bude obsahovať komplexnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť v celom rozsahu výkonov hradených z verejného zdravotného poistenia. Závodský uviedol, že ak sa systém na Slovensku osvedčí, budú ho replikovať aj v okolitých krajinách.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať