Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

MO sa posnaží dostať vojenské nemocnice do siete

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) - Ministerstvo obrany (MO SR) ako zriaďovateľ vojenských nemocníc v Bratislave a Košiciach sa bude snažiť, aby sa obe dostali do zoznamu zdravotníckych zariadení, s ktorými zdravotné poisťovne budú musieť podpísať zmluvy. Rezort obrany má záujem, aby ich nemocnice aj v budúcnosti poskytovali zdravotnú starostlivosť v ...

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) - Ministerstvo obrany (MO SR) ako zriaďovateľ vojenských nemocníc v Bratislave a Košiciach sa bude snažiť, aby sa obe dostali do zoznamu zdravotníckych zariadení, s ktorými zdravotné poisťovne budú musieť podpísať zmluvy. Rezort obrany má záujem, aby ich nemocnice aj v budúcnosti poskytovali zdravotnú starostlivosť v ambulantnej činnosti, ako aj v ústavnej starostlivosti v odboroch schválených ministerstvom zdravotníctva, informovalo agentúru SITA tlačové oddelenie MO SR. Košická letecká vojenská nemocnica pritom okrem bežných odborov všeobecných nemocníc prevádzkuje Oddelenie leteckého lekárstva ako jediná na Slovensku. Jej služby sú nevyhnutné pre letecký lietajúci i pozemný personál Ozbrojených síl SR, ako aj pre civilné letectvo podriadené Leteckému úradu Ministerstva dopravy a spojov SR.

Akým smerom sa budú uberať vojenské nemocnice, rozhodne ministerstvo obrany. Jedným z hlavných kritérií budú aj hospodárske výsledky, uviedlo tlačové oddelenia s tým, že jedno z riešení súčasnej ekonomickej situácie Nemocnice ministerstva obrany SR je aj možné zlúčenie s nemocnicou ministerstva vnútra.

V návrhu ministerstva zdravotníctva na verejnú minimálnu sieť je uvedených 42 nemocníc, ktoré musia poskytovať neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Návrh ministerstva, ktorý predložilo do pripomienkového konania, definuje tiež zoznam 23 poskytovateľov špecializovanej zdravotnej starostlivosti. Ide o tzv. koncové nemocnice s celoslovenskou alebo celokrajskou pôsobnosťou. V zoznamoch sa však spomedzi vojenských nemocníc nachádza iba Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať