Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Fakultná nemocnica Nitra prijala 25 nových lekárov

NITRA 31. júla (WEBNOVINY) - Fakultná nemocnica v Nitre prijala aj pre novelu Zákonníka práce 25 nových mladých lekárov. Desiati už nastúpili, zvyšní pätnásti začnú počas najbližších dvoch mesiacov. Novela Zákonníka práce zvyšuje dopyt po lekároch, pretože od septembra už nebudú môcť odpracovať toľko nadčasov ako doteraz. Po nočnej službe bude musieť ...

NITRA 31. júla (WEBNOVINY) - Fakultná nemocnica v Nitre prijala aj pre novelu Zákonníka práce 25 nových mladých lekárov. Desiati už nastúpili, zvyšní pätnásti začnú počas najbližších dvoch mesiacov. Novela Zákonníka práce zvyšuje dopyt po lekároch, pretože od septembra už nebudú môcť odpracovať toľko nadčasov ako doteraz. Po nočnej službe bude musieť mať lekár najmenej osem hodín voľna. Ako pre agentúru SITA povedal riaditeľ Fakultnej nemocnice v Nitre Viktor Žák, "budeme musieť zmeniť systém ústavnej pohotovostnej služby. Niektorých ľudí, ktorí doteraz slúžili, prevedieme na tzv. neaktívnu časť pohotovosti mimo pracoviska - budú doma na telefóne a v prípade potreby operačného zákroku budú privážaní do nemocnice."

Ako Žák ďalej dodal, zo Zákonníka práce nie je jasné, či môže lekár pred nočnou službou odpracovať zmenu. "Ak bude výklad taký, že nemôže, dostaneme sa do obrovských prevádzkových ťažkostí," skonštatoval. Žák upozorňuje aj na ďalší paragraf zákonníka, ktorý môže nemocniciam spôsobiť problémy. "Doteraz sa neplatili odvody z odmien za pohotovosť lekárov, zdravotných laborantov a sestier. Teraz sa platiť budú a je obava, že o tie odvody dostanú zdravotníci menej peňazí. Túto stratu budeme musieť nejako našim zamestnancom vykompenzovať, čím znovu narastú náklady nemocnice," uviedol Žák.

Primárov jednotlivých oddelení v utorok Žák poveril vypracovaním návrhu organizácie pohotovosti na svojich pracoviskách. Ústavné pohotovostné služby na september budú musieť byť vypísané 20. augusta už v intenciách nového znenia Zákonníka práce.
SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať