Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V Rooseveltovej NsP bude trojzmenná prevádzka

BANSKÁ BYSTRICA 31. júla (WEBNOVINY) - Vedenie banskobystrickej Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta (FNsP) bude riešiť zníženie rozsahu nadčasov podľa novelizovaného Zákonníka práce kombináciou troch opatrení. Zavedie sa trojzmenná prevádzka, dohody so zamestnancami a prijímať sa budú noví zdravotnícki pracovníci. "Budeme to riešiť ...

BANSKÁ BYSTRICA 31. júla (WEBNOVINY) - Vedenie banskobystrickej Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta (FNsP) bude riešiť zníženie rozsahu nadčasov podľa novelizovaného Zákonníka práce kombináciou troch opatrení. Zavedie sa trojzmenná prevádzka, dohody so zamestnancami a prijímať sa budú noví zdravotnícki pracovníci. "Budeme to riešiť rôzne, podľa potreby jednotlivých oddelení,“ povedal pre agentúru SITA riaditeľ nemocnice Ján Šulaj. Dodal, že aj keby ihneď prijali nových lekárov, nemožno im hneď dávať nočné služby, treba ich vyškoliť.

Na viacerých oddeleniach FNsP sa budú usilovať dohodnúť s lekármi na 56 hodinách nadčasov, aj keď aj tento rozsah je malý. Finančný dopad novely Zákonníka práce, ktorá začne platiť od septembra, na nemocnicu zatiaľ nie je známy. "Je to pre zdravotníctvo nevyhovujúci zákonník,“ dodal Šulaj.

Od septembra platí novela Zákonníka práce, ktorá aj pre zdravotníckych pracovníkov stanovila nižší počet nadčasov. Nemocnice sa v súčasnosti pripravujú na zvýšené personálne obsadenie a mzdové náklady, ktoré im táto zmena prinesie. Zavádza sa trojzmenná prevádzka, prijímajú sa noví lekári, no problémom nemocníc je najmä nedostatok zdravotných sestier.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať