Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemocnici v Podunajských Biskupiciach ST vypol telefóny

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) - Spoločnosť Slovak Telekom, a.s. (ST) v utorok prerušila poskytovanie telekomunikačných služieb Špecializovanej geriatrickej nemocnici Podunajské Biskupice. Nemocnica totiž neuhradila pohľadávku voči ST vo výške takmer 1,2 mil. Sk. Nevznikla ani trojstranná dohoda o uhradení dlhu medzi nemocnicou v Podunajských Biskupiciach, ...

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) - Spoločnosť Slovak Telekom, a.s. (ST) v utorok prerušila poskytovanie telekomunikačných služieb Špecializovanej geriatrickej nemocnici Podunajské Biskupice. Nemocnica totiž neuhradila pohľadávku voči ST vo výške takmer 1,2 mil. Sk. Nevznikla ani trojstranná dohoda o uhradení dlhu medzi nemocnicou v Podunajských Biskupiciach, Fakultnou nemocnicou s poliklinikou Bratislava (FNsP) a spoločnosťou ST.

ST tiež k 31. augustu odstúpila od zmluvy o pripojení a pripravuje žalobu o zaplatení dlhu. "Slovak Telekom o patovej situácii informoval aj ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča a požiadal ho o pomoc pri interpretácii záväzkov jednotlivých nemocníc vyplývajúcich z delimitácie. Ak neurčí nositeľa záväzkov voči ST ministerstvo zdravotníctva ako zriaďovateľ oboch zainteresovaných nemocníc, bude ich môcť určiť jedine súd," informovala spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy. Po vypojení všetkých liniek chce ST zriadiť nové linky pre nájomcov v areáli nemocnice v Podunajských Biskupiciach, ktorí o zriadenia spoločnosť požiadajú.

SITA

Nemocnica prestala platiť faktúry ST už v auguste 2006. Podľa vyjadrení spoločnosti, od začiatku roku 2007 ST už trikrát odložil rozhodnutie o prerušení poskytovania svojich služieb s cieľom nájsť riešenie, ktoré by bolo akceptovateľné pre zadlženú nemocnicu a postupne viedlo k uhradeniu dlhu. V priebehu roka 2007 ST dlh najprv riešil s nemocnicou, detailná analýza právneho stavu a histórie zmluvných vzťahov však ukázala, že po delimitácii pracoviska Podunajské Biskupice sa nepreviedli zmluvné vzťahy z FNsP na nemocnicu v Podunajských Biskupiciach.

Nemocnica od utorka môže prijímať hovory, ale odchádzajúce hovory budú zablokované. Zároveň si Slovak Telekom aj naďalej bude plniť zákonom uloženú povinnosť zabezpečiť možnosť dovolať sa na linky tiesňového volania.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať