Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kežmarská nemocnica zatiaľ nevie, čo ďalej

KEŽMAROK 31. júla (WEBNOVINY) - Nezaradenie kežmarskej nemocnice na zoznam nemocníc poskytujúcich neodkladnú zdravotnú starostlivosť považujú v Kežmarku za rozhodnutie od zeleného stola. "Niekto sa asi pozrel do mapy a videl tu štyri nemocnice blízko seba, tak jedna nemocnica asi musela padnúť,“ uviedol pre agentúru SITA Dimitrij Bereza, zástupca ...

KEŽMAROK 31. júla (WEBNOVINY) - Nezaradenie kežmarskej nemocnice na zoznam nemocníc poskytujúcich neodkladnú zdravotnú starostlivosť považujú v Kežmarku za rozhodnutie od zeleného stola. "Niekto sa asi pozrel do mapy a videl tu štyri nemocnice blízko seba, tak jedna nemocnica asi musela padnúť,“ uviedol pre agentúru SITA Dimitrij Bereza, zástupca riaditeľa Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra. Ak by poisťovne neuzavreli zmluvy s kežmarskou nemocnicou, pre pacientov by sa podľa Berezu zhoršila dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Ide hlavne o pacientov zo Zamaguria, odkiaľ je to do Kežmarku z niektorých obcí aj 50 kilometrov.

Rozhodnutie ministerských úradníkov Kežmarčanov neprekvapilo. "Viac-menej sme to očakávali, pretože sme neboli ani na prvom zozname,“ uviedol Bereza. Nezaradenie na zoznam znamená pre nemocnicu obrovskú neistotu, „pretože nevieme, čo ďalej,“ doplnil Bereza. Zverejnenie zoznamu sa na vzťahoch s dodávateľmi zatiaľ neprejavilo.

Nemocnica v súčasnosti rekonštruuje chirurgické oddelenie, jednotku intenzívnej starostlivosti, zrekonštruovalo sa oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny v hodnote niekoľkých miliónov korún. Nemocnica sa v súčasnosti pripravuje na prijatie certifikátu ISO. "Keby poisťovne neuzavreli s nami zmluvy, predovšetkým Všeobecná zdravotná poisťovňa, tak by všetky tieto peniaze vyšli nazmar,“ doplnil D. Bereza.

Nemocnica dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku s 200 lôžkami ročne odlieči približne 6 000 pacientov. Len na gynekologicko-pôrodníckom oddelení mali v minulom roku približne 1 100 pôrodov. Okrem základných oddelení je v Kežmarku aj oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a oddelenie dlhodobo chorých. V súčasnosti má nemocnica uzatvorené zmluvy s poisťovňami na tretí štvrťrok.

(SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať