Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Súťaž na predaj budovy patriacej nemocnici v Nitre zrušili

NITRA 1. augusta (WEBNOVINY) – Ministerstvo financií neschválilo predaj budovy patriacej Fakultnej nemocnici v Nitre výhercovi verejnej súťaže, pretože bol porušený zákon o správe štátneho majetku. V súťaži totiž boli dve rôzne ponuky spriaznených osôb. Ako povedal pre agentúru SITA riaditeľ nemocnice Viktor Žák, kúpno-predajnú zmluvu so súkromnou ...

NITRA 1. augusta (WEBNOVINY) – Ministerstvo financií neschválilo predaj budovy patriacej Fakultnej nemocnici v Nitre výhercovi verejnej súťaže, pretože bol porušený zákon o správe štátneho majetku. V súťaži totiž boli dve rôzne ponuky spriaznených osôb. Ako povedal pre agentúru SITA riaditeľ nemocnice Viktor Žák, kúpno-predajnú zmluvu so súkromnou firmou, ktorá za budovu ponúkla 22,5 milióna korún, zrušil tento týždeň. Objekt teraz môže získať mesto Nitra, ktoré v súťaži ponúklo 19 miliónov korún. V objekte na sídlisku Čermáň chce zriadiť ubytovňu pre osamelé matky s deťmi. „Mesto prejavilo záujem o budovu z dôvodu verejnoprospešnej činnosti, nebude teda nutné osobitné ponukové konanie a fakultná nemocnica podpíše po žiadosti primátora kúpno-predajnú zmluvu na 19 miliónov korún, čo je trhovo-znalecká cena budovy,“ uviedol Žák.

Ako ďalej dodal, verejnoprospešný zámer využitia budovy mesto v pôvodnej žiadosti nedeklarovalo. Primátor Jozef Dvonč s tým nesúhlasí. „Zo strany nemocnice bola na mesto Nitra daná ponuka, my sme na ňu reagovali a zdôrazňovali práve verejnoprospešný záujem. V tom čase bola vypísaná aj verejná súťaž. Stále namietame, že išlo o nulitný právny akt, kedy na jednej strane bola ponuka pre mesto a na druhej verejná súťaž,“ hovorí Dvonč. Mesto vybavovalo na ministerstve zdravotníctva priamy prevod budovy, zároveň sa však prihlásilo aj do súťaže.

Dvonč dodal, že peniaze na budovu sú už vyčlenené v rozpočte a bezprostredne po podpísaní zmluvy ich môžu vyplatiť. Fakultná nemocnica potrebuje peniaze na dokončenie rekonštrukcie gynekologicko-urologického pavilónu.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať