Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemocnica v Nitre zníži počet lôžok na psychiatrii

NITRA 2. augusta (WEBNOVINY) - Fakultná nemocnica v Nitre plánuje znížiť počet lôžok na psychiatrickom oddelení. Z doterajších 80 lôžok má zostať už len 60. "Zvyšných 20 lôžok chcem venovať obom interným klinikám, pretože nitrianska nemocnica má najmenší počet interných postelí v porovnaní s ostatnými krajmi," povedal pre agentúru SITA riaditeľ ...

NITRA 2. augusta (WEBNOVINY) - Fakultná nemocnica v Nitre plánuje znížiť počet lôžok na psychiatrickom oddelení. Z doterajších 80 lôžok má zostať už len 60. "Zvyšných 20 lôžok chcem venovať obom interným klinikám, pretože nitrianska nemocnica má najmenší počet interných postelí v porovnaní s ostatnými krajmi," povedal pre agentúru SITA riaditeľ nitrianskej nemocnice Viktor Žák. Podľa neho je toto číslo kompromisom. Ako uviedol, psychiatria v Nitre nemusí byť 80-lôžková vzhľadom na to, že v blízkosti je psychiatrická nemocnica Veľké Zálužie. "Extrémom však bolo to, čo sa hovorilo začiatkom roka, že v koncových nemocniciach nemusí byť psychiatria vôbec," domnieva sa Žák.

Návrh minimálnej siete nemocníc z dielne ministerstva zdravotníctva hodnotí Žák ako veľmi pozitívny krok. Na Slovensku je podľa neho nadbytočný počet nemocníc a akútnych lôžok. "Hovorí o tom každá vláda, ale keďže je to politicky veľmi ťažko priechodné, odsúva sa to z roka na rok," skonštatoval. Ako ďalej dodal, poriadky v sieti však v praxi nebude robiť ministerstvo zdravotníctva, ale zdravotné poisťovne. Tie budú povinné uzavrieť zmluvy len s nemocnicami, ktoré sú zaradené v minimálnej sieti.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať