Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Antrax nedostane šancu

BRATISLAVA 6. augusta (SITA) - V Austrálii vyvinuli špeciálny gél obsahujúci protilátky účinné proti baktériám vyvolávajúcim ochorenie antrax. Po nanesení tohto gélu v zamorených miestach sa baktérie a nebezpečné spóry začnú hromadiť a vytvoria tak neškodné "chumáče". Tieto sa dajú zlikvidovať bežnou handrou. Nová technológia spoločnosti ...

BRATISLAVA 6. augusta (SITA) - V Austrálii vyvinuli špeciálny gél obsahujúci protilátky účinné proti baktériám vyvolávajúcim ochorenie antrax. Po nanesení tohto gélu v zamorených miestach sa baktérie a nebezpečné spóry začnú hromadiť a vytvoria tak neškodné "chumáče". Tieto sa dajú zlikvidovať bežnou handrou. Nová technológia spoločnosti Anadis dostala pomenovanie Project Ectoplasm podľa filmu Krotitelia duchov 2 (1989) režiséra Ivana Reitmana, ktorý hovorí o ektoplazme - géle s unikátnymi vlastnosťami. Informoval o tom internetový portál osel.cz odvolávajúc sa na portál newscientist.com.

Kľúčovým krokom k vyvinutiu gélu bol vývoj nového postupu pri získavaní protilátok. Tie sa totiž tradične vyrábajú z geneticky upravených baktérií získaných z krvi zvierat. V tomto prípade sa protilátky získavajú z mlieka, ktorým matky kŕmia svoje mláďatá. Protilátky sa vmiešajú do zmesi polymérov bohatých na vodu a tak vznikne gél. Spoločnosť v súčasnosti pracuje aj na nových projektoch. Vytvoriť chce napríklad látku účinnú proti moru.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať