Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemocnica Šaca chce byť v minimálnej sieti

KOŠICE 6. augusta (WEBNOVINY) - Za paradox označil generálny riaditeľ prvej súkromnej nemocnice Košice - Šaca, a.s. Juraj Vančík nezaradenie tejto nemocnice do návrhu verejnej minimálnej siete 42 koncových zdravotníckych zariadení. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Denisa Vančíková, svoje pripomienky uviedol aj v liste ministrovi zdravotníctva. ...

KOŠICE 6. augusta (WEBNOVINY) - Za paradox označil generálny riaditeľ prvej súkromnej nemocnice Košice - Šaca, a.s. Juraj Vančík nezaradenie tejto nemocnice do návrhu verejnej minimálnej siete 42 koncových zdravotníckych zariadení. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Denisa Vančíková, svoje pripomienky uviedol aj v liste ministrovi zdravotníctva. "V zozname pre špecializovanú sieť sa nachádza len oddelenie popálenín šačianskej nemocnice. Žiadame, aby všetky pracoviská nemocnice boli zahrnuté do tohto zoznamu, pretože oddelenie popálenín nie je schopné zabezpečiť neodkladnú zdravotnú starostlivosť bez ostatných oddelení,“ povedal Vančík.

Nemocnica má podľa Vančíka strategický význam vo svojej spádovej oblasti vzhľadom na blízkosť hutníckeho kombinátu U.S. Steel, letiska aj frekventovanej cesty Košice - Rožňava. Preukázala vysokú akcieschopnosť počas hromadnej prevádzkovej havárie v U.S. Steel v októbri 1995, ale i pri havárii autobusu, či tohtoročnej nedávnej kolízii nákladného auta s osobným vlakom.

"Je paradox, že nemocnica, ktorá prvá v SR a ČR získala certifikát integrovaného systému manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva a podľa prieskumu spokojnosti poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne s kvalitou poskytovateľov bola najvyššie hodnotenou nemocnicou na celom Slovensku a v celkovom hodnotení sa umiestnila na druhom mieste, nebola zaradená medzi 42 koncových nemocníc na Slovensku,“ argumentuje Vančík. Zdôraznil, že nemocnica disponuje všetkými pracoviskami, ktoré sú podmienkou na zabezpečenie účinnej neodkladnej zdravotnej starostlivosti a navyše je vybavená niektorými špecifickými, modernými zariadeniami, ktoré nemajú iné nemocnice. Ako príklad uviedol hyperbarickú komoru, či najmodernejší počítačový tomograf v rámci Slovenska.

Nemocnica Košice - Šaca je všeobecnou nemocnicou, ktorá v rámci Košického kraja poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť zhruba 110 000 obyvateľov. Na nemocnicu sú napojené stanice záchrannej služby Čaňa, Košice - Šaca, Medzev a Moldava nad Bodvou. „Pre Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj poskytuje v odbore popálenín a rekonštrukčnej chirurgie zdravotnú starostlivosť Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie a tkanivová banka ako jediné pracovisko,“ hovorí Vančík. Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie je súčasťou Lekárskej fakulty UPJŠ Košice a zastrešuje medicínu katastrof. Súčasťou Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie je tkanivová banka, ktorá je zaradená do európskej siete a je súčasťou transplantačného programu pre strategickú oblasť pri riešení hromadných nešťastí.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať