Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Majetok dvoch polikliník má kúpiť tá istá firma

BANSKÁ BYSTRICA 6. augusta (WEBNOVINY) - Majetok Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v správe Polikliniky Fiľakovo a Polikliniky Poltár by mala kúpiť firma Spc Bankruptcy, s. r. o., Bratislava, ktorej ponuky dnes vyhodnotila hodnotiaca komisia BBSK vo verejnej obchodnej súťaži ako najlepšie. Agentúru SITA o tom informoval hovorca BBSK Martin ...

BANSKÁ BYSTRICA 6. augusta (WEBNOVINY) - Majetok Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v správe Polikliniky Fiľakovo a Polikliniky Poltár by mala kúpiť firma Spc Bankruptcy, s. r. o., Bratislava, ktorej ponuky dnes vyhodnotila hodnotiaca komisia BBSK vo verejnej obchodnej súťaži ako najlepšie. Agentúru SITA o tom informoval hovorca BBSK Martin Krupa.

Za majetok v správe fiľakovskej polikliniky, znalecky ohodnotený na 19 586 581 korún, ponúkla Spc Bankruptcy 28 098 084 korún, za majetok v správe poltárskej polikliniky, znalecky ohodnotený na 14 545 486, ponúkla 25 275 705 korún. V oboch súťažiach to bola najvyššia cenová ponuka, pričom výška ponúkanej kúpnej ceny bola rozhodujúcim kritériom výberu kupcu. Do oboch súťaží sa prihlásili tí istí dvaja záujemcovia, meno druhého, neúspešného účastníka, však výberová komisia nezverejnila. V podmienkach súťaže bol okrem iného aj záväzok umožniť poskytovanie zdravotníckych služieb v nadobudnutej nehnuteľnosti minimálne päť rokov od podpisu kúpnej zmluvy a tiež záväzok investovať do nadobudnutej nehnuteľnosti prostriedky vo výške minimálne 10 percent z jej kúpnej ceny ročne počas piatich rokov od podpisu kúpnej zmluvy.

Krupa pripomenul, že zápisnicu o výsledku súťaže musí ešte podpísať predseda BBSK Milan Murgaš a následne bude predaj majetku víťazovi súťaže schvaľovať Zastupiteľstvo BBSK. Hodnotiacu komisiu tvorili dvaja poslanci Zastupiteľstva BBSK a traja zamestnanci Úradu BBSK. Voči priebehu súťaže podľa Krupu nenamietal nikto zo zúčastnených.

Spoločnosť Spc Bankruptcy zvíťazila aj v júlovej súťaži na kúpu časti majetku v správe Polikliniky Banská Bystrica, konkrétne s ponukami kúpiť Zdravotné stredisko na Kyjevskom námestí a Detské zdravotné stredisko na Bottovej ulici.

Súťaž na predaj majetku v správe polikliník v Poltári a Fiľakove vyhlásil BBSK po tom, ako príslušné mestské samosprávy odmietli ponuku prenajať si polikliniky za podmienok stanovených župou. Kladne na ponuku prenajať si župné polikliniky na svojom území reagovali iba mestá Tornaľa a Detva.

Majetok BBSK v správe všetkých piatich župných polikliník odsúhlasilo Zastupiteľstvo BBSK ešte vlani za prebytočný. Prvú súťaž na jeho predaj vyhlásil župan Murgaš vo februári, deň po jej schválení v zastupiteľstve. Súťaž sprevádzali pochybnosti o jej transparentnosti v súvislosti s nedostatkami jej zverejnenia a krátkosťou času na predkladanie ponúk. Po medializácii možného personálneho prepojenia víťazných firiem navzájom a aj s Murgašovou firmou Murgaš súťaž koncom marca zrušil. Na júnovom zasadnutí poslanci BBSK rozhodli, že polikliniky v Detve, Fiľakove, Poltári a Tornali zaniknú k 30. septembru tohto roka, ich práva a povinnosti prejdú na župu. Banskobystrickú polikliniku župa zatiaľ neruší, hoci aj jej majetok je od vlani vedený ako prebytočný.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.