Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Začína sa projekt na zlepšenie starostlivosti o závislých

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Posilnenie existujúcej národnej siete resocializačných stredísk je jedným z hlavných cieľov nového projektu zlepšovania starostlivosti o osoby závislé od psychoaktívnych látok, ktorý sa začína dnes. Médiá o ňom informovala projektová manažérka Generálneho sekretariátu Výboru ministrov pre drogové závislosti a kontrolu ...

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Posilnenie existujúcej národnej siete resocializačných stredísk je jedným z hlavných cieľov nového projektu zlepšovania starostlivosti o osoby závislé od psychoaktívnych látok, ktorý sa začína dnes. Médiá o ňom informovala projektová manažérka Generálneho sekretariátu Výboru ministrov pre drogové závislosti a kontrolu drog pri Úrade vlády SR Zuzana Jelenková.

Partnermi slovenskej strany v twinningovom projekte, realizovanom v rámci Prechodného fondu Európskej únie, je Francúzsko a Fínsko. Výsledkom projektu by mala byť detailná analýza stavu resocializačných stredísk na Slovensku, zjednotenie podmienok ich výkonu prostredníctvom profesijných a personálnych noriem pre resocializačné strediská a vypracovanie vzdelávacieho modulu pre pracovníkov resocializačných stredísk. Slovenskí odborníci z oblasti drogových závislostí v spolupráci s francúzskymi a fínskymi a ďalšími z krajín Európskej únie sa budú 18 mesiacov venovať metódam a postupom na zlepšenie resocializačnej starostlivosti o osoby závislé od psychoaktívnych látok v podmienkach SR.

Projekt vypracoval Úrad vlády SR v spolupráci s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny SR a Asociáciou resocializačných stredísk SR, ktorí otázku resocializácie drogovo závislých osôb zaradili medzi priority, uviedla Jelenková.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať