Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ďurkovský je znepokojený návrhom MZ o minimálnej sieti

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Hlavné mesto nesúhlasí s návrhom ministerstva zdravotníctva (MZ) na minimálnu sieť lôžkových zdravotníckych zariadení a o nezaradení špičkových bratislavských nemocníc do siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský je predovšetkým znepokojený zámerom ministerstva, podľa ktorého ...

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Hlavné mesto nesúhlasí s návrhom ministerstva zdravotníctva (MZ) na minimálnu sieť lôžkových zdravotníckych zariadení a o nezaradení špičkových bratislavských nemocníc do siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský je predovšetkým znepokojený zámerom ministerstva, podľa ktorého nebola do verejnej minimálnej siete poskytovateľov zaradená Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Milosrdní bratia, Onkologický ústav sv. Alžbety či pracovisko FNsP Bratislava v Starom Meste na Mickiewiczovej ulici. Agentúru SITA o tom informoval vedúci oddelenia komunikácie a marketingu magistrátu Milan Vajda.

"Tieto pracoviská dosahujú špičkovú kvalitu, sú mimoriadne oceňované našimi občanmi, majú vysokú návštevnosť a sú nielen miestneho, ale celoslovenského významu. Okrem toho, že majú dlhoročnú tradíciu, sú to zariadenia s moderným vybavením a kvalitným personálom,“ zdôrazňuje Ďurkovský. Podľa neho by nezaradenie týchto zariadení do verejnej minimálnej siete mohlo závažne zasiahnuť do životov občanov Bratislavy, predovšetkým obyvateľov bratislavského Starého Mesta. "Veľmi negatívne by sa ovplyvnil prístup k zdravotnej starostlivosti početným skupinám osôb, ktorým má štát, kraj i mesto spoločne povinnosť najviac pomáhať, a to starším občanom, rodinám s deťmi, zdravotne postihnutým, ľuďom s chronickými ochoreniami, teda občanom, ktorí sú najviac sociálne ohrození," myslí si Ďurkovský. Zámer rezortu zdravotníctva preto považuje za nehumánny a nepochopiteľný.

Bratislavský primátor už písomne požiadal ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča o prehodnotenie týchto zámerov a o ponechanie spomenutých zdravotníckych zariadení vo verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. K návrhu nariadenia vlády poslal tiež zásadnú pripomienku a nesúhlas, o pomoc v tejto záležitosti požiadal aj predsedu vlády Roberta Fica.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať