Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Alergikov v Bratislave potrápia peľové zrná paliny a ambrózie

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - V ovzduší Bratislavy by sa v súvislosti s teplým a slnečným počasím mali aj v najbližších dňoch zvyšovať koncentrácie peľu paliny (Artemisia) a ambrózie (Ambrosia). Agentúru SITA o tom informovala Petra Kinlovičová z Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ). V uplynulom týždni dosahovali vysoké a veľmi vysoké koncentrácie ...

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - V ovzduší Bratislavy by sa v súvislosti s teplým a slnečným počasím mali aj v najbližších dňoch zvyšovať koncentrácie peľu paliny (Artemisia) a ambrózie (Ambrosia). Agentúru SITA o tom informovala Petra Kinlovičová z Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ).

V uplynulom týždni dosahovali vysoké a veľmi vysoké koncentrácie spóry plesní rodov Alternaria a Cladosporium. ÚVZ zaznamenal v ovzduší hlavného mesta aj stredný výskyt peľových zŕn pŕhľavy (Urticaceae), u ďalších pozorovaných vyšších rastlín bol zaznamenaný nízky a veľmi nízky výskyt peľových zŕn. Po prvýkrát boli spozorované aj peľové zrná chmeľu (Humulus).

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať