Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Veterinári predĺžili zákaz dovozu britského mäsa a dobytka

BRUSEL 8. augusta (WEBNOVINY) - Veterinárni experti EÚ v stredu predĺžili zákaz na dovoz britského mäsa a dobytka najmenej do 25. augusta pre výskyt nákazy slintačky a krívačky v Anglicku. Ide o preventívne opatrenie s cieľom zabrániť rozšíreniu choroby do niektorého štátu únie. "Experti sa zhodli, že Veľká Británia naďalej predstavuje vysokorizikovú ...

BRUSEL 8. augusta (WEBNOVINY) - Veterinárni experti EÚ v stredu predĺžili zákaz na dovoz britského mäsa a dobytka najmenej do 25. augusta pre výskyt nákazy slintačky a krívačky v Anglicku. Ide o preventívne opatrenie s cieľom zabrániť rozšíreniu choroby do niektorého štátu únie. "Experti sa zhodli, že Veľká Británia naďalej predstavuje vysokorizikovú zónu z hľadiska neistej situácie," informoval hovorca komisára pre zdravie a ochranu spotrebiteľov Philip Tod, podľa ktorého situácia v Británii stále nie je stabilizovaná. Severné Írsko môže naďalej prevážať mäso do Európy cez Britániu. Ďalšie stretnutie veterinárnych expertov k tejto záležitosti sa uskutoční 23. augusta.
Británia v utorok potvrdila už druhý výskyt vírusovej nákazy slintačky a krívačky na juhu Anglicka. Po pozitívnom náleze v piatok viaceré krajiny vrátane EÚ zakázali dovoz hovädzieho dobytka z Británie. Sama Británia zakázala vývoz dobytka, mäsa a mlieka, no v stredu zrušila zákaz na prevoz prežúvavcov v rámci krajiny. Zdrojom nákazy slintačky a krívačky je s veľkou pravdepodobnosťou výskumné stredisko, ktoré sa nachádza v meste Pirbright, pri ktorom sa vírus objavil.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať