Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bezplatná prevencia proti vírusom, pneumokoku a rakovinám

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) - Všeobecná zdravotná poisťovňa platí svojim poistencom nadštandardnú preventívnu starostlivosť. Od 1. augusta uhrádza vyšetrenie HPV infekcie v bunkách krčku maternice, skrytého krvácania v stolici, očkovanie proti chrípke a infekčným ochoreniam, ktoré sú vyvolané pneumokokom. Hradia tiež polovicu hodnoty vakcín ...

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) - Všeobecná zdravotná poisťovňa platí svojim poistencom nadštandardnú preventívnu starostlivosť. Od 1. augusta uhrádza vyšetrenie HPV infekcie v bunkách krčku maternice, skrytého krvácania v stolici, očkovanie proti chrípke a infekčným ochoreniam, ktoré sú vyvolané pneumokokom. Hradia tiež polovicu hodnoty vakcín proti hepatitíde typu B. Ako na dnešnej tlačovej besede informoval generálny riaditeľ VšZP Anton Kováčik, peniaze idú z Fondu zdravotnej starostlivosti. Tento poisťovňa vytvorila z finančných prostriedkov kladného hospodárskeho výsledku za rok 2006.

V 98 % prípadov je príčinou rakoviny krčka maternice HPV vírus, povedala na tlačovej besede Viera Lesáková z poisťovne. VšZP uhrádza diagnostiku prítomnosti týchto papilomavírusov. Poistenka však musí absolvovať pravidelné gynekologické prehliadky. Rakovina krčka maternice je u žien druhým najčastejším onkologickým ochorením. U mužov je to rakovina hrubého čreva a konečníka. VšZP uhrádza vyšetrenie prítomnosti skrytého krvácania v stolici. Takto sa dá rakovina odhaliť už veľmi skoro a človek má vyššiu šancu na vyliečenie.

Očkovanie proti chrípke sa na Slovensku pomaly stáva samozrejmosťou, konštatovala Lesáková. Poisťovňa bude uhrádzať všetky vakcíny proti tomuto ochoreniu. Deti vo veku od 2 do 15 rokov, ktoré ešte nezaočkovali proti pneumokokovým infekciám, majú možnosť byť zaočkované bezplatne. Očkovania musí odporúčať lekár. V tom prípade poisťovňa hradí nielen vakcínu, ale aj samotné očkovanie. VšZP poskytne aj 50 % príspevok na všetky dávky vakcíny proti hepatitíde typu B. Príspevok poistencovi uhradia po podaní všetkých troch dávok, teda po šiestich týždňoch a šiestich mesiacoch, informovala Lesáková.

Všeobecná zdravotná poisťovňa je najväčšou poisťovňou na Slovensku. Má takmer tri milióny poistencov a skoro 11-tisíc zmlúv s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať