Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vláda v Indii žiada od škôl zakázať nezdravé jedlo

NAÍ DILLÍ 16. augusta (WEBNOVINY) - Stále viac indických detí je nezdravých a trpí nadváhou, z toho dôvodu žiada vláda od škôl zakázať nezdravé jedlo, informovali vo štvrtok úrady. Národná komisia pre ochranu detských práv vypracovala pre štátne aj súkromné školy smernice zdravého stravovania, povedala členka komisie Sadhja Bajajová. Komisia na budúci ...

NAÍ DILLÍ 16. augusta (WEBNOVINY) - Stále viac indických detí je nezdravých a trpí nadváhou, z toho dôvodu žiada vláda od škôl zakázať nezdravé jedlo, informovali vo štvrtok úrady. Národná komisia pre ochranu detských práv vypracovala pre štátne aj súkromné školy smernice zdravého stravovania, povedala členka komisie Sadhja Bajajová. Komisia na budúci týždeň rozošle smernice na všetky ministerstvá školstva v každej krajine.

"Na školách rastie počet detí s nadváhou," povedala Bajajová v telefonickom rozhovore. Uviedla, že komisia prijíma sťažnosti od rodičov, ktorí tvrdia, že ich deti nakupujú nezdravú stravu zo školských bufetov. Komisia vydala sériu smerníc pre školy a rodičov. Školy by mali zaistiť, aby deti mali prístup k zdravým nápojom ako sú mlieko, voda a ovocné džúsy a aby jedlo a sladkosti predávané v školských bufetoch boli hygienicky pripravované a nutrične vyvážené. Komisia spolu s expertmi na zdravú výživu taktiež plánuje vypracovanie smerníc pre rodičov, ako majú stravovať svoje deti.

Obezita je vážnym zdravotným problémom v indických mestách. Ide o paradox v krajine, v ktorej je minimálne polovica detí podvyživených.

SITA/AP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať