Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rybičky 2007 ponúkajú oddych i zábavu pre matky s malými deťmi

BRATISLAVA 17. augusta (WN/PR) - Posilnenie pút medzi matkou a dieťaťom aktívnym trávením voľného času a rozvoj psycho-sociálnych, motorických a hudobných schopností dieťaťa sú hlavným cieľom zážitkovo-relaxačného programu Rybičky 2007, ktorý sa zajtra skončí v hoteli Všemina, 210 km od Bratislavy. Kurz, ktorý pripravuje Štúdio zážitku - Outward Bound ...

BRATISLAVA 17. augusta (WN/PR) - Posilnenie pút medzi matkou a dieťaťom aktívnym trávením voľného času a rozvoj psycho-sociálnych, motorických a hudobných schopností dieťaťa sú hlavným cieľom zážitkovo-relaxačného programu Rybičky 2007, ktorý sa zajtra skončí v hoteli Všemina, 210 km od Bratislavy. Kurz, ktorý pripravuje Štúdio zážitku - Outward Bound Slovensko a je určený pre mamičky s deťmi od 5 mesiacov do 4 rokov, už tradične zaznamenal ich veľký záujem i vysokú spokojnosť.

Týždenný program kažodoročne ponúka tvorivé dielne, dramatiku, pohybové hry a masáže. Pomocou plávania a pohybových činností vo vode rozvíja motorické a psychické schopnosti detí. Rozširuje obzory trávenia voľného času s deťmi a podporuje psychickú pohodu mamičiek. Zároveň im poskytuje vzdelávanie v psychologickej, pedagogickej, medicínskej oblasti a je zdrojom nových sociálnych kontaktov. Deťom je po celý deň k dispozícii Rybičkovo - herňa s hračkami, hudobnými nástrojmi, knižkami, pastelkami, šmykľavkou, fit loptami, trampolínou a bunkrom. Mamičky môžu relaxovať v rybičkovej kaviarni s časopismi, s tématickou a zábavnou literatúrou.

Na jednom týždennom programe sa v príjemnom prostredí každoročne stretáva viac ako 70 účastníkov (25 mamičiek, častokrát sprevádzaných babičkami, sestrami, alebo kamarátkami a približne 30 detí), ktorí spoločne oddychujú a učia sa novým spôsobom komunikácie a posilňovaniu vzájomného vzťahu. Program pre deti je rozčlenený podľa ich veku tak, aby si každá veková kategória detí našla to, čo je pre ňu zaujímavé. Tvorivé dielne učia mamičky menej tradičné, pritom však jednoduché a nenáročné techniky, ktoré môžu so svojím dieťatkom robiť aj doma a poskytnú im nápady ako zabaviť svoje dieťa.

Program sa každý rok koná v inom prostredí, ktoré musí spĺňať náročné kritériá ako sú kvalita a teploty vody v bazéne, vyhovujúca spoločenská miestnosť a herňa pre detičky, vhodná strava a v neposlednom rade trpezlivý personál. Kurz pravidelne eviduje viac záujemkýň ako je v ňom miest, preto do kurzu prijímajú maminky na základe výberu tak, aby sa ho vždy zúčastnil čo najširší okruh. Bokom nezostánú opäť ani mamičky zo sociálne slabších pomerov, ktorým práve náklady na kurz bránia zúčastniť sa ho. Štúdio zážitku v zmysle naplňania svojej misie aj tento rok vyhradilo prostriedky na finančnú podporu a dotáciu práve takýchto mamičiek.

Štúdio zážitku – Outward Bound Slovensko je nezisková organizácia, ktorej poslaním je pomocou výchovy zážitkom pomáhať ľuďom v hľadaní hlbšieho vzťahu k sebe, k druhým ľuďom i k okolitému svetu. Prostredníctvom výchovných a vzdelávacích kurzov vedie účastníkov k aktívnemu prístupu k životu, k zodpovednosti, ku spoločenskej angažovanosti a podnecovaní osobného rastu.
Pri tvorbe programu kurzov vychádza zo 60-ročných skúseností medzinárodnej vzdelávacej organizácie Outward Bound International ako aj zo skúseností bývalej československej Prázdninovej školy Lipnice. Má najväčšie skúsenosti a najdlhšiu tradíciu v oblasti zážitkového vzdelávania na Slovensku. Kurzy Štúdia sú akreditované Ministerstvom školstva SR. Inštruktori prešli špeciálnou prípravou a školeniami v oblasti tímovej práce, komunikačných techník, vedenia ľudí, bezpečnostných pravidiel Outward Bound a zdravotnými kurzami prvej pomoci. Venujú sa outdoorovým športom - lezeniu, raftovaniu, horským bicyklom, skialpinizmu, paraglidingu. Mnohí majú praktické skúsenosti z medzinárodných stáží a projektov v Singapure, Austrálii, Belgicku, Francúzsku, USA a i. Ďalšie informácie kurzoch a programoch Štúdia nájdete na www.studiozazitku.sk

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať