Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Britská vláda začala boj s alkoholizmom mladistvých

BRATISLAVA 20. augusta (WEBNOVINY) - Britská mládež má vážne problémy s alkoholom. Vláda preto plánuje zaviesť tvrdé opatrenia, ktoré majú znížiť jeho konzumáciu počas "alkoholových orgií". Ako uvádza britský denník Guardian, vláda uvažuje o zrušení predaja lacného alkoholu počas tzv. happy hour. Zároveň bude iniciovať verejnú výchovnú kampaň ...

BRATISLAVA 20. augusta (WEBNOVINY) - Britská mládež má vážne problémy s alkoholom. Vláda preto plánuje zaviesť tvrdé opatrenia, ktoré majú znížiť jeho konzumáciu počas "alkoholových orgií". Ako uvádza britský denník Guardian, vláda uvažuje o zrušení predaja lacného alkoholu počas tzv. happy hour. Zároveň bude iniciovať verejnú výchovnú kampaň rodičov a mladých ľudí, aby sa "pitie do opitosti" stalo v spoločnosti neprijateľné.

Polícia navrhuje tvrdé postihy za nadmerné pitie alkoholu. Policajný prezident grófstva Cheshire Peter Fahy tiež navrhuje zvýšenie hranice povoleného predaja alkoholu z 18 na 21 rokov. "Alkohol je prilacný, ľahko dostupný a pre mladých ľudí prisilný."

Novú diskusiu o "mladých pijanoch" vyvolala štúdia, podľa ktorej je Británia na prvom mieste v konzumácii alkoholu mladistvými v Európe. Jedna štvrtina 15-ročných Britov priznáva, že bola 10- a viackrát opitá, viac ako tretina pije alkohol najmenej raz týždenne.

Nadmernou konzumáciou alkoholu mladistvými sa zaoberajú aj poslanci, ktorí navrhujú zavedenie regulovaných cien alkoholu. Škótsky minister spravodlivosti Kenny MacAskill sľúbil vo svojom rezorte zavedenie "antialkoholových" opatrení po tom, ako zistil, že v supermarkete, kde bol nakupovať, stála minerálka viac ako pivo. Meg Hillierová z britského ministerstva vnútra podľa denníka Guardian tiež potvrdila, že vláda rokuje s predstaviteľmi nápojového priemyslu o tvorbe cien alkoholických nápojov.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať