Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

AI sa neobáva straty dôvery katolíkov pre potraty

RÍM 22. augusta (WEBNOVINY) - Organizácia Amnesty International (AI) v Taliansku v stredu vyhlásila, že sa neobáva straty podpory katolíkov potom, ako AI opustil britský biskup pre postoj organizácie k interrupciám. "Rozhodnutie, ktoré sme prijali vo veci umelého prerušenia tehotenstva ako ľudského práva v prípade znásilnenia, nie je momentálnym ...

RÍM 22. augusta (WEBNOVINY) - Organizácia Amnesty International (AI) v Taliansku v stredu vyhlásila, že sa neobáva straty podpory katolíkov potom, ako AI opustil britský biskup pre postoj organizácie k interrupciám. "Rozhodnutie, ktoré sme prijali vo veci umelého prerušenia tehotenstva ako ľudského práva v prípade znásilnenia, nie je momentálnym rozhodnutím, ale výsledkom niekoľkomesačných diskusií," vysvetlil šéf talianskej pobočky Gabriele Eminente pre taliansky denník Corriere della Sera v rozhovore uverejnenom v stredu. "Katolíci v AI vo všeobecnosti súhlasia s týmto postojom, pretože sa zúčastnili na procese dlhých vnútorných diskusií," uviedol Eminente.

Kardinál (Tarcisio) Bertone, ktorý je vatikánskym štátnym sekretárom, v pondelok zopakoval postoj Vatikánu k interrupciám. Vo vysielaní Rádia Vatikán zdôraznil "nutnosť ochrany života, aj keď na jeho začiatku stálo násilie" a dodal, že "vraždu nemožno odobriť inou vraždou".

Britský reverend Michael Evans v utorok ukončil svoje 31-ročné pôsobenie v Amnesty International na protest proti novému smerovaniu organizácie, ktoré ohlásila v júni. AI odobrila interrupciu u žien, ktorých život je tehotenstvom ohrozený. Vatikán okamžite vyzval veriacich na ukončenie finančnej podpory AI.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať