Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

September bude Mesiacom o srdcových témach

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) - Kardiovaskulárne ochorenia patria na Slovensku k najčastejším a aj preto pripravila Slovenská nadácia srdca projekt, ktorý nazvala Mesiac o srdcových témach, alebo skrátene MOST. Súčasťou projektu bude rozsiahla edukačná kampaň, ktorá sa uskutoční po celom Slovensku. Jej cieľom bude informovať širokú verejnosť o ...

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) - Kardiovaskulárne ochorenia patria na Slovensku k najčastejším a aj preto pripravila Slovenská nadácia srdca projekt, ktorý nazvala Mesiac o srdcových témach, alebo skrátene MOST. Súčasťou projektu bude rozsiahla edukačná kampaň, ktorá sa uskutoční po celom Slovensku. Jej cieľom bude informovať širokú verejnosť o problematike srdcovo-cievnych ochorení na ktoré v SR ročne umrie asi 30-tisíc ľudí, čo predstavuje 54,5 percenta všetkých úmrtí. Verejnosť sa dozvie viac aj o rizikách prispievajúcich k vzniku týchto ochorení, ku ktorým patrí fajčenie, nezdravý spôsob stravovania a nedostatok pohybu, čoho výsledkom je nadváha a obezita. Rizikovými faktormi sú ďalej vysoký krvný tlak a vysoká hladina cholesterolu.

Iniciátorom a usporiadateľom akcie MOST je Slovenská kardiologická spoločnosť a Slovenská nadácia srdca za podpory partnerských organizácií. Informácie o projekte zverejnila domovská stránka nadácie - www. tvojesrdce.sk, na ktorej tiež odborníci v poradni odpovedajú na otázky súvisiace s problematikou srdcovo-cievnych ochorení.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať