Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obezita v USA ohrozuje zdravie obyvateľov aj ekonomiku

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Dve tretiny dospelých Američanov a 25 miliónov detí trpí obezitou alebo nadváhou. Podľa správy organizácie Trust for America's Health (TFAH) ohrozuje tučnota zdravie a ekonomickú konkurencieschopnosť Američanov. "V posledných rokoch sa počet obéznych ľudí v 31 štátoch stále zvyšuje. Osemdesiatpäť percent Američanov ...

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Dve tretiny dospelých Američanov a 25 miliónov detí trpí obezitou alebo nadváhou. Podľa správy organizácie Trust for America's Health (TFAH) ohrozuje tučnota zdravie a ekonomickú konkurencieschopnosť Američanov. "V posledných rokoch sa počet obéznych ľudí v 31 štátoch stále zvyšuje. Osemdesiatpäť percent Američanov verí, že obezita je epidémia," uviedli vedci v štvrtom ročníku správy F as in Fat.

Za posledných 25 rokov sa miera obezity medzi dospelými viac ako zdvojnásobila. Z obdobia medzi rokmi 1978 až 1980, kedy bola 15-percentná, sa zvýšila až na 32 percent v rokoch 2003 až 2004. V rovnakom období sa miera detskej obezity zvýšila viac ako trikrát. Zlá strava a fyzická nečinnosť spôsobujú väčšiu náchylnosť Američanov na choroby ako je cukrovka, srdcový infarkt, mozgová príhoda a niektoré druhy rakoviny. "Súčasné deti môžu byť prvou generáciou, ktorá bude žiť kratšie. Približne 25 miliónov detí trpí obezitou alebo nadváhou," uviedli vedci v správe. "Americká ekonomická konkurencieschopnosť trpí tým, že naša pracovná sila sa stáva menej zdravou a produktívnou. Náklady na liečenie obezity sú vyhodené peniaze z centra našich obchodov," pokračuje správa.

V štáte Mississippi, ktorý trpí najväčšou mierou chudoby v USA, je obéznych 30,6 percenta dospelých obyvateľov a o niečo vyššie percento nie je fyzicky aktívne. Washington DC, ktorý má v oblasti chudoby podobné štatistiky ako Mississippi, mal minulý rok najviac detí s nadváhou - 22,8 percenta.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.