Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Petícia za pluralitu poisťovní s vyše 100 tisíc podpismi

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Pod petíciou za zachovanie plurality zdravotných poisťovní je k piatku už viac ako 100 tis. podpisov. Agentúru SITA o tom informoval výkonný riaditeľ Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR Eduard Kováč. Ak bude pod petíciou vyše 100 tisíc platných podpisov, musí sa ňou podľa zákona zaoberať Národná rada SR. Občania, ...

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Pod petíciou za zachovanie plurality zdravotných poisťovní je k piatku už viac ako 100 tis. podpisov. Agentúru SITA o tom informoval výkonný riaditeľ Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR Eduard Kováč. Ak bude pod petíciou vyše 100 tisíc platných podpisov, musí sa ňou podľa zákona zaoberať Národná rada SR.

Občania, ktorí sa podpisujú pod petíciu, v nej vyzývajú ústavných činiteľov, aby zachovali slobodný výber zdravotnej poisťovne, nepresadzovali ani nepodporovali vytvorenie jednej zdravotnej poisťovne, zachovali rovnocennosť štátneho a neštátneho sektoru zdravotníctva a zachovali právo na zisk zdravotníckym pracovníkom, zariadeniam aj poisťovniam.

Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že podľa jeho informácií v jednej súkromnej zdravotnej poisťovni nútia zamestnancov získať sto podpisov pod petíciu o zisku zdravotných poisťovní, pričom takéto nátlakové akcie si osvojili aj ďalšie súkromné zdravotné poisťovne. Kováč to však jednoznačne vylúčil. "Bolo by to jednoznačné porušenie zákona," povedal.

Zámer vytvoriť štátnu zdravotnú poisťovňu, ktorá by ako jediná vykonávala verejné zdravotné poistenie, dlhodobo deklaruje vláda. Premiér Robert Fico avizoval, že plánuje vytlačiť z trhu zdravotného poistenia všetky súkromné poisťovne, ktoré by podľa neho mali ponúkať iba komerčné poistenie. Vláda poverila ministra zdravotníctva úlohou zlúčiť dve štátne poisťovne - Všeobecnú zdravotnú poisťovňu a Spoločnú zdravotnú poisťovňu. Minister však požiadal o zrušenie tejto úlohy, nakoľko podľa neho by fúzia poisťovní priniesla zvýšené náklady a oslabenie oboch poisťovní.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať