Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Počet obyvateľov Ruska sa v prvom polroku znížil o 198 tisíc

MOSKVA 1. septembra (WEBNOVINY) - Počet obyvateľov Ruska sa od začiatku roka znížil o 198 tisíc, oznámil v piatok ruský štatistický úrad Rosstat, podľa ktorého v súčasnosti v Rusku žije 142 miliónov ľudí. V Rusku sa v prvej polovici roka 2007 narodilo 753 tisíc detí a 1,6 milióna ľudí zomrelo, uvádza sa v správe, ktorú zverejnil štátny inštitút na ...

MOSKVA 1. septembra (WEBNOVINY) - Počet obyvateľov Ruska sa od začiatku roka znížil o 198 tisíc, oznámil v piatok ruský štatistický úrad Rosstat, podľa ktorého v súčasnosti v Rusku žije 142 miliónov ľudí. V Rusku sa v prvej polovici roka 2007 narodilo 753 tisíc detí a 1,6 milióna ľudí zomrelo, uvádza sa v správe, ktorú zverejnil štátny inštitút na svojej internetovej stránke. Od 1. júla minulého roku k 1. júlu súčasného roka zaznamenalo Rusko 0,24-percentný pokles populácie. Úbytok populácie v sledovanom období čiastočne vyrovnávala imigrácia, pričom v prvom polroku sa do Ruska nasťahovalo 117 309 imigrantov v porovnaní so 66 593 v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Hlavnou príčinou smrti zostávajú aj v roku 2007 srdcovo-cievne choroby, ktorým k 1. júlu podľahlo 609 tisíc Rusov, na druhom mieste nasledujú rôzne nádorové ochorenia, ktoré zabili takmer 143 tisíc ľudí a viac ako 122 tisíc úmrtí spôsobili "vonkajšie príčiny", za ktoré štatistici označujú napríklad obete vrážd a samovrážd, dopravných nehôd alebo alkoholizmu.

AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať