Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Žena chce odškodné, narodilo sa jej dieťa i po sterilizácii

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Žena žaluje lekárov, pretože sa jej narodilo zdravé dieťa. České súdy ešte podobný prípad nikdy neriešili. Informoval o tom internetový portál českého denníka Hospodářské noviny. Štvornásobná matka žiada odškodné od lekárov, ktorí ju mali sterilizovať. Keďže mali manželia zo Zruče nad Sázavou tri deti, ďalšie už ...

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Žena žaluje lekárov, pretože sa jej narodilo zdravé dieťa. České súdy ešte podobný prípad nikdy neriešili. Informoval o tom internetový portál českého denníka Hospodářské noviny. Štvornásobná matka žiada odškodné od lekárov, ktorí ju mali sterilizovať. Keďže mali manželia zo Zruče nad Sázavou tri deti, ďalšie už nechceli, a to aj pre zlú finančnú situáciu. Žena sa preto rozhodla dobrovoľne podstúpiť sterilizáciu. Zákrok však zrejme nevyšiel, žena otehotnela a porodila zdravé dieťa. Súd musí teraz rozhodnúť, akú cenu má nechcené dieťa. Nejde totiž o pochybenie, pre ktoré by niekto prišiel o život, alebo mal trvalo poškodené zdravie.

Žena podstúpila sterilizáciu pred tromi rokmi v nemocnici v Kutnej Hore. Aj s manželom dokonca podpísala vyhlásenie, v ktorom súhlasili so zákrokom, ktorý bude mať za následok trvalú neplodnosť. Po nečakanom otehotnení a porodení dieťaťa podala na nemocnicu žalobu. Súd však v pondelok rozhodol, že potrebuje viac dôkazov. Najskôr bude musieť zistiť, ako k "záhadnému" otehotneniu prišlo. Rodičia zasa museli pripustiť, že je pre nich štvrté dieťa príťažou.

I keď sa české súdy s prípadom nechceného dieťaťa ešte nestretli, riešili žaloby od rómskych žien, ktorým vykonali sterilizáciu bez ich vedomia a zvolenia.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať