Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Firma M.O.C. dosiahla vlani čistý zisk 20,2 mil. Sk

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť M.O.C., s.r.o. so sídlom v Starej Turej, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom zdravotníckej a dentálnej techniky, utŕžila v minulom roku z predaja vlastných výrobkov a služieb 47,7 mil. Sk, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 4 %. Pri výrobnej spotrebe 7,8 mil. Sk, vygenerovala spoločnosť ...

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť M.O.C., s.r.o. so sídlom v Starej Turej, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom zdravotníckej a dentálnej techniky, utŕžila v minulom roku z predaja vlastných výrobkov a služieb 47,7 mil. Sk, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 4 %. Pri výrobnej spotrebe 7,8 mil. Sk, vygenerovala spoločnosť pridanú hodnotu v objeme 39,9 mil. Sk. V porovnaní s rokom 2005 to predstavuje nárast o 37,6 %. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených v Obchodnom vestníku, spoločnosť dosiahla v minulom roku čistý zisk 20,2 mil. Sk. Rok predtým zaknihovala kladný výsledok hospodárenia po zdanení vo výške 3,9 mil. Sk.

Ku koncu minulého roka spoločnosť evidovala majetok v hodnote 202,7 mil. Sk, z čoho neobežný majetok predstavoval 181,7 mil. Sk. Vlastné imanie krylo majetok spoločnosti do výšky 39 %. Záväzky vyčíslila spoločnosť na 121,5 mil. Sk. Medziročne firma zvýšila objem čerpaných bankových úverov a výpomoci o 10,2 mil. Sk na 55,6 mil. Sk.

M.O.C., s.r.o. vznikla v roku 2001 a vlastní prevádzkové aktíva spoločností Chirana Medical, a.s. ktorá sa zaoberá výrobou a predajom dentálnych súprav a dentálneho náradia. V minulom roku Chirana Medical utŕžila z predaja vlastných výrobkov a služieb 392,3 mil. Sk, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 5,7 %. Pri výrobnej spotrebe, ktorá medziročne vzrástla o 8,2 % na 261,7 mil. Sk, vygeneroval podnik pridanú hodnotu 133,5 mil. Sk. Spoločnosť tak dosiahla v minulom roku čistý zisk vo výške 8,4 mil. Sk. Ku koncu minulého roka firma evidovala majetok v hodnote 145,3 mil. Sk. Vlastné imanie krylo majetok spoločnosti do výšky 30,5 % a záväzky predstavovali 101 mil. Sk. Spoločnosť má vytvorenú obchodnú a servisnú sieť na Slovensku, Českej republike, Poľsku, Maďarsku, v oblasti Ruska, v pobaltských krajinách i v západnej Európe.

Spoločnosť M.O.C. je aj jediným akcionárom spoločnosti Chirana, s.r.o. ktorá sa zaoberá výrobou a predajom anestéziologických prístrojov, prístrojov pre intenzívnu starostlivosť a resuscitáciu. Chirana medziročne zvýšila tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb o 89,4 % na 126,5 mil. Sk. Pri výrobnej spotrebe 96,5 mil. Sk, vygenerovala spoločnosť pridanú hodnotu 38 mil. Sk. Firma zaznamenala aj tržby z predaja tovaru v objeme 15 mil. Sk. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených v Obchodnom vestníku, spoločnosť dosiahla čistý zisk 15,3 mil. Sk. Ku koncu minulého roka evidovala firma majetok v hodnote 91,1 mil. Sk. Vlastné imanie krylo majetok spoločnosti do výšky 55,4 % a záväzky vyčíslila firma na 40,6 mil. Sk. Firma má vybudovanú predajnú a servisnú sieť v takmer tridsiatich krajinách sveta. V roku 2004 založila v Českej republike dcérsku spoločnosť Chirana CZ, s.r.o. ktorá vznikla s cieľom poskytovať kvalitnejšie služby v oblasti predaja a servisu anestetických a dýchacích prístrojov na českom trhu.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.