Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úrady zlikvidujú 50 000 prasiat

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Po sťažnostiach na smrad a znečistenie spolkový malajzijský štát Malaka dnes začal likvidovať 50 000 prasiat. Úrady popierajú, že by v chove prasiat vypukla epidémia. Malajzijskí Číňania obľubujú bravčovinu, moslimská väčšina v štáte je však proti konzumácii tohto mäsa. "Operáciu sme začali a do dvanástich ...

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Po sťažnostiach na smrad a znečistenie spolkový malajzijský štát Malaka dnes začal likvidovať 50 000 prasiat. Úrady popierajú, že by v chove prasiat vypukla epidémia. Malajzijskí Číňania obľubujú bravčovinu, moslimská väčšina v štáte je však proti konzumácii tohto mäsa. "Operáciu sme začali a do dvanástich hodín zlikvidujeme približne 50 000 prasiat. Množstvo fariem chová ošípané bez platnej licencie a ľudia z okolia sa sťažovali na zápach a znečistenie vody," uviedol pracovník veterinárneho oddelenia mesta Putrajaya.

Farmári tvrdia, že prasatá boli zdravé a ich chov nespôsoboval žiadne znečistenie. "Nevieme, či prasatá zastrelia alebo jednoducho pochovajú zaživa. Nie je to spravodlivé, tieto prasatá boli zdravé a neboli zdrojom znečistenia, pretože mnohé farmy majú prepracovaný spôsob likvidácie odpadu," povedal predstaviteľ malajzijskej asociácie chovateľov, ktorý odmietol zverejniť svoje meno.

SITA/Reuters

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať