Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Valentovič nesúhlasí s ratingom štátnych poisťovní

BRATISLAVA 5. septembra (WEBNOVINY) - Minister zdravotníctva Ivan Valentovič považuje ratingy zdravotných poisťovní, ktoré v stredu zverejnil Health Policy Institute (HPI), za neobjektívne. Ako minister vyhlásil po rokovaní vlády, hodnotenie poisťovní spracoval HPI na objednávku. "Už to, že tento materiál vyšiel v čase, kedy končí možnosť zmeniť ...

BRATISLAVA 5. septembra (WEBNOVINY) - Minister zdravotníctva Ivan Valentovič považuje ratingy zdravotných poisťovní, ktoré v stredu zverejnil Health Policy Institute (HPI), za neobjektívne. Ako minister vyhlásil po rokovaní vlády, hodnotenie poisťovní spracoval HPI na objednávku. "Už to, že tento materiál vyšiel v čase, kedy končí možnosť zmeniť zdravotnú poisťovňu, o tom svedčí," vyhlásil minister. Štátne zdravotné poisťovne skončili v hodnotení HPI ako najhoršie. Podľa ministra však hodnotenie finančnej situácie štátnych poisťovní nemohlo byť objektívne, nakoľko ich financie garantuje štát.

HPI hodnotil okrem finančnej ochrany poistenca aj produkty nad rámec rozsahu verejného zdravotného poistenia, klientsky servis a vzťahy s poskytovateľmi. Do hodnotenia sa však kvôli nejednoznačnej metodike vykazovania zatiaľ nedostalo niekoľko dôležitých ukazovateľov, ako sú napríklad čakacie zoznamy, objem hradenia nadlimitných výkonov, manažment pacienta a revízny systém, záväzky po lehote splatnosti alebo zabezpečenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Podľa HPI sa štátne zdravotné poisťovne odmietli stretnúť s predstaviteľmi inštitútu a Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) označila rating za neobjektívny.

VšZP a Spoločná zdravotná poisťovňa získali od HPI rating D. Najvyšší rating A dosiahli Union zdravotná poisťovňa a zdravotná poisťovňa Dôvera. Rating na úrovni B dostali poisťovne Apollo a Európska zdravotná poisťovňa.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať