Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svetový deň prvej pomoci oslávi svet po siedmy raz

BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) - O záchrane života a tom, ako poskytnúť prvú pomoc sa bude v piatok 7. septembra na Námestí SNP v Bratislave nielen hovoriť. V čase od 9:00 do 17:00 sa tam pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci uskutoční prezentačno-výučbová akcia zameraná na prvú pomoc pri stavoch ohrozujúcich život. Nosnou témou akcie bude ...

BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) - O záchrane života a tom, ako poskytnúť prvú pomoc sa bude v piatok 7. septembra na Námestí SNP v Bratislave nielen hovoriť. V čase od 9:00 do 17:00 sa tam pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci uskutoční prezentačno-výučbová akcia zameraná na prvú pomoc pri stavoch ohrozujúcich život. Nosnou témou akcie bude realistické znázorňovanie poranení a účastníci uvidia aj resuscitáciu na modeloch. Okrem toho sa budú môcť oboznámiť s históriou, poslaním a princípmi Červeného kríža, ako aj činnosťou, národnými projektmi a aktivitami Mládeže Slovenského Červeného kríža.

Pri príležitosti tohto dňa sa budú sprievodné podujatia konať aj v ďalších 38 mestách na Slovensku. Praktické ukážky prvej pomoci, premietanie filmov s témou prvej pomoci a darcovstva krvi, meranie krvného tlaku a tuku uvidia návštevníci akcií v Poprade, Prešove, Michalovciach, Trebišove, Humennom, Dolnom Kubíne, Martine, Topoľčanoch, Liptovskom Mikuláši, Trnave, Trenčíne, Nových Zámkoch, Leviciach a inde. Zúčastniť sa budú môcť aj kvízov a ankiet. Podrobnejšie informácie o podujatiach poskytnú jednotlivé Územné spolky SČK.

Druhá septembrová sobota sa ako Svetový deň prvej pomoci oslavuje po celom svete od roku 2000, kedy ho po prvý raz vyhlásila Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Len v roku 2006 si ho pripomenulo viac ako sto národných spoločností. Cieľom tohto dňa je upozorniť odbornú i laickú verejnosť na dôležitosť prvej pomoci.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať