Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

SLK žiada vládu o zvýšenie platov lekárov

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - Rada Slovenskej lekárskej komory (SLK) upozorňuje, že novela Zákonníka práce zníži výkonnosť zdravotníckych zariadení. Ako agentúru SITA informoval prezident SLK Milan Dragula, Rada SLK prijala stanovisko, v ktorom vládu varuje, že príjmy zdravotníckych zariadení sa znížia, vzrastie počet čakateľov na poskytnutie ...

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - Rada Slovenskej lekárskej komory (SLK) upozorňuje, že novela Zákonníka práce zníži výkonnosť zdravotníckych zariadení. Ako agentúru SITA informoval prezident SLK Milan Dragula, Rada SLK prijala stanovisko, v ktorom vládu varuje, že príjmy zdravotníckych zariadení sa znížia, vzrastie počet čakateľov na poskytnutie zdravotnej starostlivosti a hrozí aj pokles jej kvality. "Na udržanie výkonnosti zdravotníckych zariadení treba ihneď zamestnať značné množstvo odborníkov, ktorí však pri momentálnom spôsobe odmeňovania nie sú na slovenskom trhu práce k dispozícii," konštatuje Rada SLK v stanovisku.

Ako rada SLK uvádza, riešenie tohto stavu, ktoré je na pleciach exekutívy SR, mešká. Za mimoriadne naliehavé považuje vyriešenie otázky odmeňovania lekárov pri zmene organizácie ich práce. Zavedením novelizovaného Zákonníka práce klesol počet nadčasových hodín zamestnancov, čo vyústi do výrazného poklesom príjmu lekárov. "Toto odkrýva podstatu ich doterajšieho odmeňovania, kde podstatnú časť tvoril príjem za nadčasové hodiny. Preto ťažisko finančného ohodnotenia práce lekára vidíme v podstatnom navýšení čistej mesačnej mzdy, ak chceme predísť napätiu v oblasti poskytovania ústavnej zdravotnej starostlivosti a pokračovaniu odchodu kvalifikovaných lekárov do zahraničia," tlmočil stanovisko Rady SLK Dragula. SLK preto žiada vládu, aby v spolupráci s Lekárskym odborovým združením urgentne vyriešila tento problém tak, aby sa predišlo poklesu príjmov lekárov.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.